РОБОТ КОЈИ ИМА ЛИЦЕ КАО ЧОВЕК: Можете га купити или изнајмити (ВИДЕО)
НОВИ хуманоидни робот чије лице је готово идентично људском и може да приказује изразе лица као човек, представљен је на изложби ИТ компанија у Великој Британији.

Фото youtube engineered arts
За робота под именом „Амека“ његови креатори су навели да је „савршена хуманоидна роботска платформа за интеракцију људи и робота“.
На снимку који се појавио на друштвеним мрежама, види се робот чије је лице реалистично, осим што је у сивој боји.
Он се прво „пробуди“, а онда приказује низ израза лица и емоција, уз реалистичне покрете очију.
Произвођачи наводе да он већ може да се купи и изнајми, али само као непокретна машина, али би у будућности требало да може и да хода, преноси РТ.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо

МОЛИМО ПРИПРЕМИТЕ ЛИЧНУ КАРТУ: Кинезе који долазе на тестирање дочекује робот (ВИДЕО)
13. 11. 2021. у 00:11

РУСКИ "КАМЕН-ШПИЈУН“: Нови лукави робот за праћење непријатеља (ФОТО)
01. 12. 2021. у 09:14

УМРО СРПСКИ ПЕВАЧ: Прославио се у познатом такмичењу
ДАНАС је преминуо певач Бранислав Банда, чувени поштар из такмичења „Никад није касно“.
21. 05. 2025. у 16:24

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

ДАЛИБОР ЈЕ НАЈВИШИ ЧОВЕК У СРБИЈИ: Стопало му дуго скоро пола метра, а ево колико је он висок (ФОТО/ВИДЕО)
НАЈВИШИ човека Србије Далибор Мицић постаје све познатије име света филма и маркетинга.
20. 05. 2025. у 13:28
Коментари (0)