ПРВО СУ ВИДЕЛИ КРВ У ВОДИ: Несвакидашњи догађај пред очима туриста – на свет дошло младучне сивог кита (ВИДЕО)
ПОСЕТИОЦИ бродске туре за посматрање китова у Јужној Калифорнији, налетели су на јединствен призор - женку сивог кита која је на свет донела младунче пред њиховим очима.
Фото: Принтскрин Јутјуб/Capt Dave's Dana Point Dolphin & Whale Watching Safari
Рођење и први тренуци живота младунчета снимљени су мобилним телефоном и дроном у близини Дејна Поинта, јужно од Лос Анђелеса, преноси АП.
- Путници и посада на броду прво су уочили крв у води, и у почетку су се забринули да би сиви кит од 10,6 метара могао бити повређен. Ипак, када су сви схватили да присуствују порођају, расположење је прешло у славље - испричао је капетан брода Гери Бригхаус.
Стејси Фокс, једна од туристкиња на броду, испричала је да је "вриснула од узбуђења".
- То је нешто што се дешава једном у животу - рекла је она, пренео је Глас Америке.
Иако није неуобичајено да се сиви китови рађају током зимског путовања од хранилишта у близини Аљаске до топлих вода код Мексика, ретко се деси да се то сними или фотографише.
БОНУС ВИДЕО - ТОП 10 НАЈВИШИХ ЗГРАДА НА ПЛАНЕТИ: Далеко изнад облака
Препоручујемо
КОСТИ МУ НИКАД НИСУ НАЂЕНЕ: Споменик крајпуташ на улазу у Јагодину подсећа на хероја који је дао живот за Србију (ФОТО)
03. 01. 2023. у 21:01 >> 21:02
ПРОКЛЕТСТВА СЕ ОБИСТИЊУЈУ? Срби и данас стрепе, а клетве урезују и на - споменику (ФОТО)
07. 12. 2022. у 20:17
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)