ХОЋЕ ЛИ РОБОТИ РАДИТИ ОПАСНЕ И ДОСАДНЕ ПОСЛОВЕ: Илон Маск најавио да ће од следеће године имати нову радну снагу у "Тесли"

Д.Б.М.

23. 07. 2024. у 16:45

ЧОВЕКОЛИКИ роботи ће од следеће године радити у компанији "Тесла", најавио је на друштвеним мрежама Илон Маск и додао да се нада да ће до 2026. покренути и масовну производњу за друге компаније.

ХОЋЕ ЛИ РОБОТИ РАДИТИ ОПАСНЕ И ДОСАДНЕ ПОСЛОВЕ: Илон Маск најавио да ће од следеће године имати нову радну снагу у Тесли

Фото youtube engineered arts

Маск је још 2021. најавио да ће робот назван Оптимус бити спреман за рад у његовим фабрикама. Робот је висок око 1,7 метара и тежак 56 килограма и намењен је обављању опасног, напорног или досадног посла. Његово име је алузија на Оптимуса Прајма, моћног и доброћудног вођу Аутобота у франшизи "Трансформерс". Фирма "Тесла" је у децембру 2023. представила нову генерацију хуманоидних робота Оптимус Ген 2 чија је цена процењена између 10 и 20.000 долара.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОДИК ЖЕСТОКО УДАРИО НА СТАНИВУКОВИЋА: Докле ћеш бити полтрон најгоре врсте?

ДОДИК ЖЕСТОКО УДАРИО НА СТАНИВУКОВИЋА: Докле ћеш бити полтрон најгоре врсте?

ПРЕДСЕДНИК Милорад Додик упитао је данас градоначелника Бањалуке Драшка Станивуковића "докле ће бити полтрон најгоре врсте који се свакодневно додворава Сарајеву, а оптужује Републику Српску".

21. 08. 2025. у 19:40

Коментари (0)

ЗНАТНО НИЖА КАМАТНА СТОПА: Искористите специјалну понуду