МЕСО ПРАВИ 3Д ШТАМПАЧ: Вештачко месо ће бити са мањем садржајем масти, закључили руски научници
ПРАВЉЕЊЕ меса помоћу 3Д штампача, омогућиће синтезу вештачког меса без клања животиња, као и "програмирање" његовог састава да би се добио производ са смањеним садржајем масти, резултати истраживања руских научника објављени су у међународном часопису "Frontiers in Bioscience - Landmark".
 
                                                                                    У месарама свињетина од осам и десет КМ, Фото А. Станковић
Експерти са Донског државног техничког универзитета (ДСТУ), истичу да ће то захтевати додатна научна истраживања у области производног инжењерства, пренеле су РИА Новости.
- Да би се одштампало вештачко месо, ћелије се узимају од животиње донора помоћу биопсије које се затим умножавају у повољним условима, односно ствара се ћелијска култура - саопштио је Универзитет. -Из овог материјала могуће је одштампати тродимензионални производ који ће имати укус веома сличан месу.Технологија је примењива на ћелије било које домаће животиње.
 
                    
                    УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ У КЛАНИЦИ ПОКРОВСКА: "У граду је прави пакао, Руси довели све снаге које могу"
РУСКА пешадија продрла је у градске границе једног од главних стратешких циљева председника Русије Владимира Путина, претећи да га опколи. Украјинске специјалне снаге укључиле су се у борбе у урбаном подручју.
29. 10. 2025. у 17:43
 
                    
                    САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
 
                    
                    Удала се за 25 лета старијег чобанина, доживела шок кад је умро
Марсел Амфу је читав свој живот живео једноставно. Његова кућа није имала ни струје ни воде. То му је омогућило да уштеди огромне суме новца.
28. 10. 2025. у 21:37
 
                                         
                                         
                                 
                                         
                                         
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                    
                    
Коментари (0)