ТАЈНА МОЗГА ЖИВОТИЊА: Најновије истраживање У ниверзитета у Аустралији
ПРОУЧАВАЊЕ рада мозга код животиња може да понуди вредна сазнања о еволуцији когнитивних способности човека, као и да помогне у развоју напреднијих вештачких система, показује најновије истраживање Универзитета Монаш у Аустралији.

Фото Pixabay free images
Како се наводи у данас објављеној студији универзитета из Мелбурна, та сазнања могу да се искористе за стварање интуитивније вештачке интелигенције и компјутерских биосистема.
Према речим Скарлет Хауард, вође пројекта, научници испитују на који начин мозак малих животиња, од механике летења код вилиног коњица, до вида пчела, може да инспирише развој напредних технологија које опонашају кретање, понашање и перцепцију животиња.
Како се наводи у студији, објављеној у часопису "Трендови у когнитивним наукама", многи процеси и начини на који животиње решавају задатке и изазове попут избегавања судара у лету могу да доведу до прецизнијих и адаптивнијиих технологија, пренела је агенција Синхуа.
Закључак истраживања је да разумевање начина на који животиње реагују на нове изазове, такође може да допринесе предвиђању како се оне сналазе у односу на промене у животној средини, које изазива човек.

"ПОЈЕДОХ СЕ ЖИВ, ИЗЛУДЕ МЕ ТО" Вучић о отварању ауто-пута до Пожеге: То су већ фолирања и глупирања, крајњи рок до понедељка
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић говорио је из Чачка о отварању ауто-пута до Пожеге.
03. 07. 2025. у 11:49

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи
ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.
01. 07. 2025. у 11:45

НЕМА КАМЕРА, РАДАРА, НИ ПОЛИЦИЈЕ: У Србији уведен НОВ НАЧИН мерења брзине - казне стижу на кућну адресу
СИСТЕМ који фунционише потпуно аутоматски.
03. 07. 2025. у 19:09
Коментари (0)