ВИРТУЕЛНО ''ПУТОВАЊЕ КРОЗ ВРЕМЕ'': Апликација Google Earth добила функцију историјског приказа улица на мапи
Компанија Гугл објавила је данас да је функција историјског приказа улица на мапи сада доступна и на платформи Google Earth .
Фото: Танјуг/АП
Како преноси портал Tech crunch, ова опција је до сада била могућа искључиво путем Гугл мапа, а нова функционалност корисницима омогућава виртуелно ''путовање кроз време'' и на Google Earth - са улице или из птичје перспективе.
Ова новина уведена је поводом 20. годишњице постојања Google Earth, који је лансиран 2005. године и већ у првој недељи забележио 100 милиона преузимања.
Како је наведено, прошле године друштвене мреже су биле преплављене трендом корисника који су путем Гугл мапа тражили старе приказе својих квартова, кућа и кафића, а сада ће иста функционалност бити доступна и на апликацији "Google Earth ".
Гугл је најавио и нове алате намењене професионалним корисницима у САД, који уз помоћ вештачке интелигенције омогућавају увид у стање планете.
(Танјуг)
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка
РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.
23. 06. 2026. у 08:02
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)