ОВО СЕ ДЕШАВА ПОСЛЕ ГОДИНУ ДАНА Астро савет за среду, 12. новембар: Тригон последње четврти и Хирона - стара љубав заборава нема

ЈЕДНОМ годишње, последња Месечева четврт образује се у Лаву, а ове године та фаза дешава се 12. новембра, у 6.29, на 20. степену овог ватреног, темпераментног, борбеног знака.

ОВО СЕ ДЕШАВА ПОСЛЕ ГОДИНУ ДАНА Астро савет за среду, 12. новембар: Тригон последње четврти и Хирона - стара љубав заборава нема

Foto: Shutterstock

Тада Месец у Лаву образује квадрат са Сунцем у Шкорпији, односно, последњу од четири мене, која зато и носи тај назив.

Када је Месец у овој фази опадања, не започињите ништа ново што се односи и на пословни и на емотивни живот. Ово је период опуштања, када се Земљин сателит, у ствари, припрема за фазу младог Месеца, која ће бити 20. новембра, на 28. степену Шкорпије.

Сада треба приводити крају послове започете у време младог Месеца, 21. октобра, јер ће вам донети новац. Овај изазован аспект ћемо осећати наредних 28 дана колико траје Месечев (лунарни) циклус, а највише ће утицати на Лавове, Водолије, Бикове и Шкорпије рођене у трећој декади знака.

Мада се сваке године формира последња четврт у Лаву, аспекти које Месец образује са осталим транзитним планетама нису исти, због чега се не понављају исти догађаји.

Осим подразумевајућег, напетог аспекта (квадрата) са Сунцем, последња Месечева четврт ове године образује и тригон с астероидом Хирон (наша слаба тачка, ожиљак, емотивни и/или физички). Доноси сусрет или контакт са старом љубави, с неким кога није лако заборавити. Зато фиксни знаци данас могу да донесу и неку важну одлуку о досадашњем односу са дугогодишњим емотивним партнером. .

Данас имамо и конјункцију Меркура, планета комуникација и Марса, симбола иницијативе али и сукоба у ватреном Стрелцу, аспект којиодговара онима чије занимање подразумева вербалну вештину, говорнички дар, јавне наступе, предаваштво... Међутим, овај планетарни пар налази се у опозицији с непредвидивим Ураном, па пазите да вам језик не буде бржи од памети. Такође, возачи би требало да буду изузетно опрезни.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

БИТКА ЗА ЕВРОПСКИ ТРОН: Арсенал тражи освету, ПСЖ жели да испише историју у Будимпешти