ИПАК ЈЕ ПТИЧИЈИ ГРИП: Резултати потврдили - 750 пеликана угинуло због вируса Х5Н1
ОКО 750 пеликана који су угинули у склоништу за птице на северу Сенегала позитивни су на вирус Х5Н1 птичијег грипа, рекао је данас директор парка Џуџ Бокар Тијам.
Фото: Free Images Pixabay
Чувари су прошле седмице пронашли угинуле пеликане у парку птица Џуџ удаљеном делу мочваре недалеко од границе са Мауританијом и местом одмора за птице које сваке године прелазе пустињу Сахара на путу ка западној Африци.
На објављеном видео-снимку емитованом на локалним медијима видело се више стотина тела пеликана разбацаних по плажи.
Уточиште је транзитно место за око 350 врста птица али само су пеликани угинули.
Власти су затвориле парк и из предострожности наређено је спаљивање остатака угинулих птица.
Сенегал је почетком месеца регистровао епидемију високо патогеног птичијег грипа Х5Н1 на фарми живине у региону Тијес удаљеном око 200 километара јужно, након чега је уништено око 100.000 пилића.
Препоручујемо
УМИРУ РЕТКЕ ВРСТЕ: Угинуло око 750 пеликана у Сенегалу, лежали мртви разбацани по плажи
28. 01. 2021. у 00:02
ВИРУС УОЧЕН КОД ЖИВОТИЊА: Четири лава у зоо врту у Барселони позитивна на корону
08. 12. 2020. у 23:52
"СРПСКА СЕ ТРУБА С КОСОВА ЧУЈЕ" ЗА ПОБЕДНИКА МАТЕЈУ: Оборен рекорд на Газиводама - Стотине младића и девојака пливало за Часни крст (ВИДЕО)
ПЛИВАЊЕ за Часни крст одржано је традиционално на језеру Газиводе. Овогодишњи победник је Матеја Касаловић.
19. 01. 2026. у 13:55
КАЛИНКА ЈЕ ИМАЛА 14 ГОДИНА КАД ЈЕ БРУТАЛНО УБИЈЕНА: Отац 30 година истраживао злочин, сви га сматрали лудим - права истина је шокирала свет!
АНДРЕ Бамберски је пензионер, а три деценије живота је посветио разоткривању смрти своје ћерке.
19. 01. 2026. у 13:58
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (1)