СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА УБЛАЖАВА МЕРЕ: Предлог да од 1. јуна маске не буду обавезне на отвореном
КОМИСИЈА за заразне болести Северне Македоније одлучила је да Главном координационом кризном штабу предложи даље ублажавање рестриктивних мера уведених у циљу сузбијања корона вируса, саопштило је Министарство здравља у Скопљу.
Фото: ЕПА
Предложено је да од 1. јуна заштитне маске не буду обавезне на отвореном, а да и даље буду обавезне у затвореном простору, јавном превозу и свуда где није могуће одржавати физизчку дистанцу, преноси портал Плусинфо.
Такође, предложен је престанак забране окупљања на отвореном, али остаје препорука ношења заштитне маске у групи.
Предложено је и дозвољавање венчања и прослава на отвореном са 50 одсто попуњених капацитета, али неће моћи да се окупи више од 100 особа.
Максималан број гостију за једним столом биће шест.
Утакмице ће моћи да се играју са публиком, с тим да стадиони буду попуњени до 30 одсто капацитета.
Према предлогу, полицијски час остао би на снази.
Препоручујемо
ЗАЕВ УПОЗОРИО ЕУ: Утицај на Западном Балкану преузеће ривалске силе - Русија и Кина
19. 05. 2021. у 12:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)