ХОРОР НА СЕВЕРУ ХРВАТСКЕ: Држао роба 28 година
ПОЛИЦИЈСКИ службеници Службе криминалистичке полиције довршили су криминалистичко истраживање над осумњиченим с подручја Копривничко-крижевачке жупаније због сумње да је починио кривично дело трговање људима, саопштило је ПУ копривничко-крижевачка.

Фото: Архива ВН
Приведени мушкарац се сумњичи да је другог мушкарца пуних 28 година држао као роба, злостављао га и терао на тешки физички рад, а притом га држао у нељудским условима.
Прецизније, наводи полиција, сумња се да је осумњичени од 1993. године до јуна 2021. године на свом пољопривредном имању, искоришћавајући тешке породичне прилике и животне околности 66-годишњака, истог физички злостављао и присиљавао на свакодневни тешки физички рад око бриге са стоком, пољопривредним пословима и кућним пословима, без икакве новчане накнаде, не осигуравајући му основне хигијенске услове и адекватни простор за живот.
Због сумње у почињење кривичног дела трговање људима из чланка 106. ставка 1. Казненог закона, против осумњиченог је поднесена казнена пријава надлежном државном тужилаштву и он је предат притворском надзорнику.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо

ПИТАЊЕ ПОДЕЉЕНИХ ШКОЛА У ВУКОВАРУ: Српска деца ће слушати наставу на хрватском језику?
05. 07. 2021. у 13:00

РЕШЕЊЕ И ИЗБОР: Маркотић - Ако се не вакцинишемо поново ћемо пунити гробља
02. 07. 2021. у 11:56

БУКТИ РАТ НА РЕЛАЦИЈИ БУДИМПЕШТА-ЗАГРЕБ Сијарто Пленковићу: Ти си лажов, хоћеш преко нафте да профитираш од рата у Украјини!
ОДНОСИ између Мађарске и Хрватске додатно су се заоштрили након што је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто оптужио Загреб за ратно профитерство. Хрватски државни врх је у петак оштро одбацио оптужбе, а премијер Андреј Пленковић узвратио је назвавши Сијарта "изузетно безобразним".
27. 09. 2025. у 12:25

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

"ПОЧИВАЈ У МИРУ" Бајић се опростио од драгог колеге: "Нека ти је вечна слава"
ГЛУМАЦ, редитељ и професор глуме Енвер Петровци преминуо је у 72. години, 22. септембра.
27. 09. 2025. у 09:35
Коментари (1)