ЖЕСТОК ОДГОВОР ЛИЦЕМЕРНОЈ МИНИСТАРКИ: Зашто Бисера Турковић не спомиње Србе страдале у Подрињу?
ПРЕДСЕДНИК Удружења жена жртава рата Републике Српске Божица Живковић Рајилић упитала је како министар иностраних послова у Савету министара Бисера Турковић може да тражи да се дан обележавања страдања муслимана у Сребреници прогласи даном жалости за целу БиХ, а да не спомене дан сећања на Србе страдале у Подрињу.
Фото: Н. Ђурић
- Ако поштује све људе у БиХ, а министар је у заједничким институцијама, требала је споменути и погинуле Србе на подручију Подриња, којих је више од 3.500 страдало од такозване Армије БиХ, па нека буду и два дана жалости - рекла је Рајилићева.
Она је подсетила да се ове године помен Србима страдалим у Подрињу одржава 10. јула у Братунцу.
- Ако Турковићева буде дошла тада да се поклони српским жртвама, онда је могуће тражити и од представника институција Републике Српске да се 11. јула у Сребреници поклоне бошњачким жртвама - рекла је Рајилићева.
Турковић је упутила иницијативу председавајућем Савета министара Зорану Тегелтији да се 11. јул прогласи даном жалости у целој БиХ.
(СРНА)
Препоручујемо
АНГЕЛА МЕРКЕЛ О УДАРУ НА СРПСКУ: Немачка канцеларка проговорила о великом скандалу
05. 07. 2021. у 19:58
БОСАНСКИМ "СПЕЦИЈАЛЦИМА" СЕ СМЕЈЕ ЦЕО СВЕТ: Избачени са такмичења, а криви им Срби и Додик (ФОТО/ВИДЕО)
СНИМАК специјалаца из Федерације БиХ на такмичењу СWАТ Цхалленге у Уједињеним Арапским Емиратима постао је потпуни хит на друштвеним мрежама.
12. 02. 2026. у 14:42
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти
МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.
12. 02. 2026. у 09:41
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (1)