ГОРЕЛО НА ЈАДРАНУ: Локализован пожар на острву Чиову
ПОЖАР који је букнуо у суботу на острву Чиово јутрос је локализован, саопштиле су ватрогасне службе.

Фото: Принтскрин/24 сата.хр
У пожару, који се ширио уз помоћ ветра, изгорело је ниско растиње, маслињаци и борова шума.
У гашењу су учествовала сва ватрогасна друштва с подруцја Трогира, Солина, Каштела и Сплита, као и ваздушне снаге, хеликоптер, Ер Трактор и три канадера, јавила је Хина.
Због тог пожара привремено је био затворен локални пут, а ни у једном тренутку становништво и куће нису били угрожени, тврде у Цивилној заштити.
Током гашења, које је трајало 20 сати, на терену је било 105 ватрогасаца са 30 возила.
И ноћас су ватрогасци, који су остали да дежурају целу ноћ, били активни јер су натапали места из којих се и даље димило.
Иако је локализација пожара проглашена у недељу у осам сати, на терену је и даље 47 ватрогасаца са 16 возила.

ЕКСКЛУЗИВНО - ГЕНЕРАЛ ПОНОВО У СВОЈОЈ СРБИЈИ: Небојша Павковић слетео у Београд (ФОТО)
ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић слетео је у Србију.
28. 09. 2025. у 17:53

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)