ШМИТУ РОК ДО 2022: Русија и Кина траже од Савета безбедности укидање високог представника у БиХ
РУСИЈА и Кина проследиле су чланицама Савета безбедности Уједињених нација нацрт резолуције којом би се високом међународном представнику у Босни и Херцеговини одмах одузела овлашћења за надгледање примене мировног споразума из 1995. године којим је окончан рат у БиХ и којом би се ова позиција потпуно укинула за две године.

Фото АП
У кратком нацрту резолуције, у који је АП имао увид, наводи се да овлашћења која су дата високом представнику на конференцији о примени Дејтонског мировног споразума 1997. године више нису потребна с обзиром на напредак који су постигле босанске стране.
Нацрт подржава именовање високог представника Кристијана Шмита из Немачке до 31. јула 2022. године, када би била затворена Канцеларија високог представника.
Амбасадори Управног одбора Савета за спровођење мира, међународног тела које је водило мировни процес у БиХ, формално су именовали Шмита за следећег високог представника 27. Маја а представник Русије је био против.
Он би требало да преузме положај 1. августа после оставке коју је Валентин Инцко поднео 27. маја, а након што је ту функцију обављао 12 година, преноси Танјуг.
Препоручујемо

АНГЕЛА МЕРКЕЛ О УДАРУ НА СРПСКУ: Немачка канцеларка проговорила о великом скандалу
05. 07. 2021. у 19:58

КИНЕСКИ АМБАСАДОР У УН О СТАЊУ У БИХ: Не мешати се у унутрашња питања других земаља
29. 06. 2021. у 23:11

РУСИЈА ОДБИЈА ИМЕНОВАЊЕ ШМИТА: Подршка Републици Српској на Савету безбедности УН
29. 06. 2021. у 22:23 >> 22:28

ШОК ОТКРИЋЕ, ЕВО КО ВОДИ ОБОЈЕНУ РЕВОЛУЦИЈУ У СРБИЈИ! Вучићевић разоткрио блокадерско-криминалну хоботницу, у све умешан ректор Ђокић!
ГЛАВНИ уредник Информер ТВ Драган Ј. Вучићевић открио је шокантне податке о медијско-политичкој, блокадерској криминалној хоботници која се крије иза покушаја изазивања грађанског рата у Србији.
20. 07. 2025. у 15:05

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)