ДХМЗ ИЗДАО НАРАНЏАСТО УПОЗОРЕЊЕ: Будите спремни - обилне кише и могуће поплаве у Хрватској!
ДРЖАВНИ хидрометеоролошки завод (ДХМЗ) Хрватске објавио је да ће у унтрашњости земље и на северном Јадрану данас повремено падати киша и пљускови, а да ће локално бити обилних падавина.

Фото: Танјуг/АП Пхото
ДХМЗ је издао наранџасто упозорење за континенталну Хрватску због најављених локалних пљускова и грмљавине.
- Будите спремни на јаче грмљавинско невреме које може проузроковати велику штету и заштитите се од муња - наведено је у упозорењу.
Могуће су локалне бујичне поплаве, олујни удари ветра и град, као и прекиди у саобраћају.
Слично упозорење издато је и за недељу, изузев за осјечке регију, за коју је издато црвено упозорење због изражених поплава, углавном у Посавини. Количина падавина ће се кретати од 60 до 90 милиметара по метру квадратном, наводи Индеx.хр.
Очекују се поплаве које ће захватити веће подручје, уз значајан ризик за животе и могућност евакуација. ДХМЗ наводи да су могући и већи прекиди у комуникацијама и прекид снабдевања електричном енергијом и водом.
Препоручујемо

"НЕЋУ МОЋИ ДА ПРИСУСТВУЈЕМ ДОГАЂАЈИМА" Држава ЕУ забранила Фицу прелет до Москве, траже се алтернативне руте
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо је известио да Естонија није дозволила словачком авиону за Русију да прелети преко њене територије и да се тражи алтернативни пут.
07. 05. 2025. у 21:01

"ТО ЈЕ СКАНДАЛ!" Орбан жестоко ударио на Урсулу фон дер Лајен због Украјине
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан оштро је критиковао председницу Европске комисије Урсулу фон дер Лајен на друштвеним мрежама због позива Украјини да убрза приступање Европској унији.
07. 05. 2025. у 15:26

"САЗНАО САМ ЗА ЊЕНЕ АВАНТУРЕ" Кемиш у отвореном писму о разводу: "Почетком децембра иселио сам се из заједничког стана"
"ОВИМ сам желео да окончам један ружан период у мом животу..."
09. 05. 2025. у 11:18
Коментари (0)