БИСЕРА ПОНОВО УДАРА НА СРБИЈУ: Одједном јој одговара Дејтонски споразум, Вучићу упутила смешан захтев
МИНИСТАРКА спољних послова БиХ Бисера Турковић данас је салвом увреда реаговала на изјаве министра полиције Александра Вулина, и том приликом је оптужила председника Александра Вучића да руши Дејтонски споразум.

Фото: Принтскрин
Турковић очекује да се Вучић огради од изјава министра унутрашњих послова Србије Александра Вулина о "уједињењу српског света", иако је министра Вулин говорио о српском свету као концепту, а не о било каквим територијалним претензијама.
- Уколико то не учини, то ће само потврдити да је његова и званична политика Србије рушење Дејтонског мировног споразума, која има за циљ припојити делове Босне и Херцеговине Србији. Вулинова изјава којом је децидно рекао да уједињење Срба значи јединствену државу, флагрантно је кршење Дејтонског мировног споразума, дестабилизирање целе регије Западног Балкана и злослутна претња грађанима Босне и Херецеговине који су се пре 26 година бранили од агресије и геноцида - казала је она, па додала:
- Вулинове изјаве су најбољи показатељ одакле долази дестабилизација регије и блокаде и опструкције европског пута Босне и Херцеговине, али и осталих држава регије. Босна и Херцеговина ће с Вулиновим изјавама упознати званично све државе које су гаранти Дејтонског мировног споразума и Управни одбор Вијећа за имплементацију мира - закључила је она.
Занимљиво је да се, иако Сарајево стално покушава да "заобиђе" одредбе Дејтонског споразума у тежњи ка централизацији и укидању Републике Српске, Бисера Турковић сада поставља као највећи бранитељ тековина Дејтона.
Препоручујемо

РОТАЦИЈА НА ДРЖАВНОМ ВРХУ БИХ: Комшић сутра преузима председавање Председништвом
19. 07. 2021. у 11:46

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (2)