ХРВАТИ СТАВЉАЈУ ТЕСЛУ НА ЕВРО: Андреј Пленковић потврдио - Лик српског генија на овим кованицама

21. 07. 2021. у 16:15

ХРВАТСКИ премијер Андреј Пленковић потврдио је да ће лик Николе Тесле бити на кованицама од 50, 20 и 10 центи када Хрватска прихвати евро.

ХРВАТИ СТАВЉАЈУ ТЕСЛУ НА ЕВРО: Андреј Пленковић потврдио - Лик српског генија на овим кованицама

Фото приватна архива

На свим кованицама из хрватске серије евра биће шаховница, а карта Хрватске биће за кованици од два евра, а куна на кованици од једног евра. На кованицама од пет, два и једног цента биће глагољица.

Хрватска би могла да уведе евро 2023. године, а припреме се интензивно спроводе. Из Брисела уверавају хрватске грађане да увођење евра неће довести до послупљења у Хрватској.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БОРИЋЕМО СЕ ДО КРАЈА И АНЕКТИРАТИ ЈОШ ДВЕ ОБЛАСТИ Кијев открио како су се Руси понашали на преговорима

"БОРИЋЕМО СЕ ДО КРАЈА И АНЕКТИРАТИ ЈОШ ДВЕ ОБЛАСТИ" Кијев открио како су се Руси понашали на преговорима

ШЕФ руске делегације на разговорима у Истанбулу Владимир Медински рекао је током преговора у Истанбулу да је Русија спремна да се бори до краја против Украјине, као и да ће "анексирати Сумску и Харковску област", изјавио је заменик украјинског министра спољних послова Сергеј Кислица који је учествовао у преговорима 16. маја.

18. 05. 2025. у 09:44

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).

18. 05. 2025. у 09:54

Коментари (9)

Yандеx Србија уводи праћење јавног превоза уживо у Београду