КАКО ХРВАТИ “ДЕРУ” ТУРИСТЕ: Двоструки аршини - за домаће госте једна, за странце друга цена

СТРАНИМ туристима једна, домаћима друга цена.

КАКО ХРВАТИ “ДЕРУ” ТУРИСТЕ: Двоструки аршини - за домаће госте једна, за странце друга цена

Фото: Free Images Pixabay

Ово је принцип кога се многи придржавају, а на својој кожи га је осетила једна Хрватица на одмору у домовини. Иако овај став на хрватској обали дуго изазива бројне критике и туриста, али и домаћих, наставља да постоји. И није увек реч о само пар куна разлике у цени.

“Вечерњи лист” пренео је причу Хрватице која иначе живи у Немачкој. Она је осетила на својој кожи како разлика у цени може бити превелика. Наиме, током годишњег одмора ушла је у један задарски бутик и непријатно се изненадила.

Питала је продавачицу колико кошта хаљина коју би носила на купање и добила одговор да је цена 700 куна, што је скоро стотину евра!

– Јесам ли добро чула, 700 куна? За хаљину од полиестера дати 700 куна? – упитала ју је.  

– То је цена за странце. За домаће је 350 куна – нагласила је продавачица.

- Ма да је и троструко мање, превише је - сматра туристкиња која није могла да верује да би неко купио комад одеће за одлазак на купање од неквалитетног материјала по цени од 100 евра.

Захвалила је и изашла из радње.

- На тренутак сам размишљала да ли да прокоментаришем цену и кажем како то није у реду, али нисам. Свако ко додирне тај материјал и плати ту цену, сам је крив - написала је.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.

23. 06. 2026. у 08:02

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (1)

Отац Јован: Људи нису имали деце дуго, после молитве овде бог их је удостојио да добију потомство