ЕРДОГАН СЕ ИЗЈАСНИО О ДОДИКОВОМ ПРЕДЛОГУ: Турска спремна да буде посредник, али постоји један услов
30. 08. 2021. у 19:11
ПРЕДСЕДНИК Турске Реџеп Тајип Ердоган изјавио је да је спреман да буде посредник у Босни и Херцеговини, под условом да се с тим сложе Бошњаци, Срби и Хрвати.
Повезане вести
ОТИМАЈУ СРПСКУ И ИМОВИНУ СПЦ, А ПРИЧАЈУ О ИСЛАМОФОБИЈИ: Експресан одговор Републике Српске на бошњачку декларацију усвојену у среду
ЈАСНО одбацујемо приче о агресији на БиХ и исламофобији, на коју се позива бошњачка декларација, то је потпуна лаж. Ово је дестабилизација и рушење уставног поретка и реч је о документу који води само у муслиманску, а не заједничку БиХ.
19. 03. 2026. у 18:58
НЕ ОДУСТАЈУ ОД ИМОВИНЕ СРПСКЕ: Странке из ФБиХ уз помоћ међународне заједнице траже Закон о државној имовини
ПОЛИТИЧКО Сарајево је поново активирало причу о Закону о државној имовини БиХ, а којим би се противно Дејтонском споразуму увео термин "државна имовина" и где би усвајањем тог акта покретном и непокретном имовином на подручју БиХ располагале босанскохерцеговачке институције, а не ентитети. Српска би тим законом остала без дејтонске надлежности да управља имовином на својој територији.
02. 04. 2026. у 06:30
Најновије из рубрике
"КИЈЕВУ НИЈЕ У ИНТЕРЕСУ УВЛАЧЕЊЕ МИНСКА У СУКОБ": Белорусија оштро одговорила Украјини
УКЉУЧИВАЊЕ Белорусије у украјински сукоб није у интересу Кијева, изјавио је за РИА Новости председник сталне комисије за националну безбедност Представничког дома Народне скупштине Белорусије Генадиј Лепешко.
26. 06. 2026. у 07:52
БРИТАНСКИ КРАЉ ПЛАТИО ПОРЕЗ: Нећете веровати колико пара је морао да да, од цифре ће вас заболети глава (ФОТО)
Британски краљ Чарлс ИИИ саопштио је да је за 2024-2025. годину платио порез у износу од 12,9 милиона фунти (14.97 милиона евра), чиме је постао први монарх који је открио износ који плаћа за порез1
26. 06. 2026. у 07:34
"ДА СМО ТО УРАДИЛИ, ТРАМП СЕ НЕ БИ ЖАЛИО": Мелони одговорила на тврдње шефа НАТО-а о рату у Ирану
ИТАЛИЈАНСКА премијерка Ђорђа Мелони оптужила је у четвртак генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да је превише поједноставио улогу Италије у подржавању америчких војних операција против Ирана, инсистирајући да је Рим одобрио само техничку и логистичку помоћ.
26. 06. 2026. у 07:34
БРОЈ ЖРТАВА РАЗОРНИХ ЗЕМЉОТРЕСА РАСТЕ Лоше вести се само нижу: Угрожено и на хиљаде деце
БРОЈ жртава два земљотреса који су погодили Венецуелу порастао је на око 235, док је више од 4.300 људи повређено, изјавио је данас министар здравља Карлос Алварадо.
26. 06. 2026. у 07:27
ТЛО СЕ НЕ СМИРУЈЕ: У Јапану регострован земљотрес јачине 5,8 степени
Земљотрес магнитуде 5,8 степени Рихтерове скале погодио је североисточну префектуру Чиба, близу Токија.
26. 06. 2026. у 07:18
Zamena teza
30.08.2021. 19:21
Onaj ko je vrsio izmenu Izvornog Dejtonskog sporazuma na stetu Republike Srpske,a zna se ko, taj moze i da vrati Sporazum u prvobitno stanje. Da li tu mogu pomoci Posrednici to je pod velikim upitnikom???
Vecko
30.08.2021. 19:57
Zamena Nemačke za Tursku nije način da se reše problemi u BiH. Erdogan u saradnji sa Hrvatskom može pomoći da se u FBiH izaberu legitimni predstavnici oba naroda. Onda treba da sednu predstavnici 3 naroda i kažu uslove ili crvene linije. Kada ih svi prihvate onda može da se ide na izgradnju funkcionalne države bez obzira da li će se na nivou BiH birati većinski ili po modelu nacionalne pripadnosti kao dosada. Za Srbe crvene linije su: opstanak RS kako je to regulisano Dejtonskim sporazumom sa otvorenim granicama sa Srbijom i Hrvatskom radi slobode kretanja ljudi, robe i kapitala, pravo veta skupštine RS na odluke Skupštine BiH po pitanju vojnog statusa, srpskog nacionalnog interesa (to imaju Albanci sa 22% zastupljenosti u Severnoj Makedoniji) uključujući i odnose sa Srbijom, o migracijama i naseljavanju, regulisanja načina sticanja državljanstva. Kada se 3 naroda dogovore oko crvenih linija onda mogu da se grade zajedničke institucije. Mada džaba pisali strancima je u interesu da opkole Srbiju da bi pritiscima izdejtsvovali rasparčavanje Srbije.
Ivan
30.08.2021. 22:07
E kad EU nije htela i nije znala da razdvoji entitete u miru evo vam sadaTurske pred vratima Europe da vam ona uređuje dvorište! Tako biva kada Srbiju niste hteli da slušate! Nikad Otomansko carstvo nije bilo bliže Europi, Otomanska Austrija sve je izglednija
Gio
24.09.2021. 18:10
@Ivan - Po meni je isti djavo da li ce posredovati nemacka ili turska. Nemci su bili glavni, i u prvom i u drugom svetskom ratu,i u bombardovanju srbije. Nemacke sluzbe bile su najprisutnije ovde sa amerima i englezima. Ovi gore nas mrze vec sto godina, i tri puta u tih sto god su nas vojno napali i ekonomski unistili. Turci su nas drzali u saci 500 god.ali to je bilo potpuno drugo vreme,vreme osvajanja itd itd,i nisu tu bili samo srbi ,vec svi koji su im stajali na putu ka vatikanu. Mislim da oni imaju manje interesa ovde nego nemci. Smatram da treba da se okrenemo drugim prijateljskim zemljama, jer od EU dobijamo samo cvrge i macole i samare. Nista od obecanog nisu ispunili a vidimo i na severu kosova sta se desava a oni se prave blesavi. Jer da smo mi poslali vojsku sa onakvim snajperima, momentalno bi nam uveli sankcije po stoti put. Dakle nemacka ili turska isti djavo,mozda cak bolje turska. Oni imaju malo svog naroda tamo i realnije je da ce oni ozbiljnije i iskrenije pristupiti tom resavanju problema nego nemci koji bi namerno odugovlacili i zavlacili nas narocito. Samo bi nastavili da rade ono sto nam rade sto god. Slabljenje srbije po svaku cenu i samo bi im olaksali ,ako bi mi pristali da oni budu neki faktor.