УКРАО 133.000 ЕВРА, КУПИО КРИПТОВАЛУТЕ И ПОСТАО МИЛИОНЕР: Босанца који је оштетио фирму из Хрватске терети тужилаштво

07. 09. 2021. у 00:29

ОПШТИНСКО државно тужилаштво у Вараждину терети држављанина БиХ (26) да је пре три године преварио једно предузеће из Лудбрега.

УКРАО 133.000 ЕВРА, КУПИО КРИПТОВАЛУТЕ И ПОСТАО МИЛИОНЕР: Босанца који је оштетио фирму из Хрватске терети тужилаштво

Фото: Депоситпхотос

Он је од тог предузећа на превару узео нешто више од 100.000 евра и купио биткоине, који данас вреде више од милион евра.

Он је на рачунару предузећа из Лудбрега направио лажну страницу банке у којој је фирма имала отворен рачун. Након што се домогао ПИН-а направио је две трансакције којима је себи пребацио милион куна (133.400 евра) на рачун.

Потом је купио криптовалуте, односно 22 биткоина који данас вреде око милион евра, преноси Вечерњи лист.

Купљени износ потврдило је и Жупанијско државно тужилаштво у Вараждину, а како наводе, реч је о држављанину БиХ који је недоступан хрватском правосуђу.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСПЛОЗИЈЕ ШИРОМ УКРАЈИНЕ: Руси жестоко ударили на Дњепар и Харков, Кијевом завијају сирене (ФОТО/ВИДЕО)

ЕКСПЛОЗИЈЕ ШИРОМ УКРАЈИНЕ: Руси жестоко ударили на Дњепар и Харков, Кијевом завијају сирене (ФОТО/ВИДЕО)

У КИЈЕВУ и низу украјинских региона проглашена је ваздушна претња од удара руских балистичких ракета, саопштено је данас из Ваздухопловних снага украјинске војске. Руси су дроновима силовито ударили на Харков и Дњепар, има мртвих и повређених.

30. 09. 2025. у 18:36

Коментари (0)

СПЛИТ У ШОКУ: Стигли бројни навијачи, носе заставу Крајина живи вјечно! (ФОТО)