НОВА АНКЕТА У ХРВАТСКОЈ: Земља иде у погрешном смеру - Зоран Милановић најпозитивнији политичар, али ХДЗ и даље први

Novosti online

07. 11. 2021. у 20:36

РТЛ је у сарадњи с "Промоцијом плус" провео анкету CRO Демоскоп за новембар.

НОВА АНКЕТА У ХРВАТСКОЈ: Земља иде у погрешном смеру - Зоран Милановић најпозитивнији политичар, али ХДЗ и даље први

Фото: ЕПА

ХДЗ бира највише испитаника, нешто више од 27 одсто (27.6 одсто подршке имали су у претходном мерењу за октобар). Мртва трка између посрнулог СДП-а и платформе МОЖЕМО, која се тешко сналази с вођењем главног града, иде даље. У новембру је СДП на 16 посто (у октобру био на 16.1 посто), а МОЖЕМО на 15.9 (у октобру били на 17.1 посто).

МОСТ је на 8 одсто, Домовински покрет с новим председником на 5 одсто.

Најпозитивнији политичар је председник Хрватске Зоран Милановић (новембар 23.7 одсто - октобар 21.9 одсто). Након тешке вербалне паљбе усмерене према влади, четвртина грађана види га у позитивном светлу. Управо је премијер, којег је председник назвао "ходајућим државним удавом", остао други избор. Уз благи пад рејтинга, Андреј Пленковић најпозитивнији политичар је за скоро 17 одсто испитаника (у новембру био на 17.5 одсто). Рејтинг је од октобра скоро преполовио загребачки градоначелник Томислав Томашевић иако је задржао трећу позицију (новембар 5.3 одсто- октобар 9.9 одсто).

Више од 72 одсто Хрвата сматра да држава иде у погрешном смеру.

(Индекс)

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (0)

ЛЕТО УЗ ШАМПИОНЕ – Више од 100 малишана бесплатно тренирало са прослављеним спортистима