УСТАШКА ОБЕЛЕЖЈА НА АНТИВАКСЕРСКОМ СКУПУ: "У бој, у бој" се ори Загребом, полиција немо посматрала цео догађај (ФОТО)
АНТИВАКСЕРСКИ скуп у Загребу на којем се окупило неколико хиљада људи претворио се и у ”домољубни скуп”, са махањем застава, али и истицањем усташких симбола.
Фото: Танјуг/Хина
Чак су и неки дечаци били обучени у војне униформе, а један од оних који је протестовао против ковид мера носио је шал на којем је писало "Вуковар", уз усташки грб. Вијориле су се заставе са усташким грбом, а скандирало се "ХДЗ лопови" и "Пленковићу одлази". На неким се транспарентима директно претило премијеру, "још мало и долазимо по тебе".
Полиција је снимала цео скуп, али није интервенисала, иако нико није носио маску, нити поштивао епидемиолошке мере. Саобраћај је био блокиран у ужем делу Загреба, а улицама је одзвањала песма "у бој, у бој, за народ свој".
- Само гледајте полицајци - провоцирали су они који су били у колони, а кордон специјалаца чувао је зграду ХДЗ-а.
На протесту је једна од "звезда" поворке, истог дана када је у Хрватској умрло 65 особа од короне, био градоначелник Сиња Миро Буљ, који упорно одбија да спроведе мере које су донесене у Хрватској.
БОНУС ВИДЕО: "ФТ1П" даје одговор, како да оснујете предузеће?
Препоручујемо
ЗАПАЉЕНО ДЕЧЈЕ ИГРАЛИШТЕ: Градоначелник Винковаца – Желим да верујем да је било случајно
20. 11. 2021. у 12:52
ХРВАТИ ПОДНЕЛИ КРИВИЧНУ ПРИЈАВУ ПРОТИВ ЏАФЕРОВИЋА: Због изазивања мржње и нетрпељивости
20. 11. 2021. у 12:06
ПРЕТИЛА ЧЛАНОВИМА КРИЗНОГ ШТАБА: Приведена жена у Пули, одређен јој притвор
19. 11. 2021. у 23:03
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (8)