ПОПЛАВЕ НА ГРАНИЦИ БИХ И ХРВАТСКЕ: Евакуисано становништво (ВИДЕО)
ВИШЕ објеката на подручју Чапљине у БиХ, недалеко од границе са Хрватском, поплављено је због набујалих река.
Фото В. Благојевић
Како су известиле локалне власти у Чапљини, на подручју насеља Струга где се спајају реке Требижат и Неретва дошло је до плављења подрумских просторија више породичних кућа.
Припадници ватрогасне станице у Чапљини помажу становницима како би спречили продирање воде у породичне куће.
Према извештајима Агенције за водно подручје Јадранског мора са седиштем у Мостару, реке Требижат, Буна и Јасеница су изнад максималног водостаја.
Додатну бригу становништву представља најава да је за недељу издато жуто упозорење с обзиром на то да се током дана најављују падавине између 20 и 50 литара по метру квадратном.
Велики број улица у Мостару такође је под водом.
Поплаве у Далмацији: Евакуисан део становништва
Јака киша изазвала је данас поплаве у деловима Далмације, а најтеже је погођена општина Дицмо, између Сплита и Сиња, где је део становништва евакуисан.
Са околних брда и планина слиле су се велике количине воде и поплавиле путеве и поља, али и поједине куће у Дицму, преноси ХРТ.
У одбрани кућа уз ватрогасце и надлежне службе учествују и волонтери.
На терен је испоручено 1.500 врећа са песком.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо
ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине
СПЕЦИЈАЛНИ изасланик Велике Британије за Западни Балкан Карен Пирс организовала је састанак са војним лидерима Албаније, Црне Горе, Северне Македоније, БиХ и самопроглашеног Косова, које је представљао заменик команданта КБС-а генерал-мајор Енвер Чикаћи.
13. 11. 2025. у 15:48
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата
ДАРКО Тешић, који стоји иза популарног Инстаграм профила „Балканац у Немачкој“ недавно је објавио видео који је привукао велику пажњу пратилаца, а у њему на духовит и искрен начин дели своја запажања о животу у Немачкој.
13. 11. 2025. у 18:15
Коментари (0)