МУРАЛ СЛОБОДАНУ ПРАЉКУ ПОНОВО У ЗАГРЕБУ: Величање хашког осуђеника у Хрватској

Novosti online

12. 12. 2021. у 16:25

У НОВОЗАГРЕБАЧКОМ насељу Ланиште поновно је освануо мурал с ликом Слободана Праљка који је осуђен у Хашком трибуналу, који се након пресуде убио испијањем отрова.

МУРАЛ СЛОБОДАНУ ПРАЉКУ ПОНОВО У ЗАГРЕБУ: Величање хашког осуђеника у Хрватској

Фото: АП

Наиме, пре непуна два месеца, мурал је уклоњен с трафостанице споменутог насеља.

Проблематичну ситуацију око повратка мурала је на свом Фејсбук профилу коментарисао Херман Вукушић.

- Повратак мурала тражило је и двадесетак загребачких удружења ветерана које су се окупиле пре пар седмица управо на тему скандалозног односа нових градских власти према хрватским ветеранима и сигуран сам, одлуче ли Томашевић и његова свита поново ићи на уклањање мурала, да ће им се ветерани жестоко супротставити - стоји у објави.

Подсећамо, крајем октобра су с трафостанице уклоњена четири мурала, од којих су два била посвећена Вуковару. Друга два мурала била су посвећена Динаму и генералу Праљку.

Управо због Праљка су грађани затражили уклањање мурала, с обзиром на то да је осуђен у Хагу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (1)

АНАЛИЗА: ДА ЛИ СМО ГОДИНАМА СЛУШАЛИ ПОГРЕШНЕ БРОЈКЕ? Подаци стручњака доносе изненађујуће одговоре