ОБАВЕЗНА ВАКЦИНАЦИЈА НИЈЕ ОПЦИЈА: Хрватски министар здравља - "Ипак ћемо размислити"

10. 01. 2022. у 11:33

ХРВАТСКИ министар здравља Вили Берош изјавио је данас у Сплиту да обавезна вакцинација није опција, али да ће, ако зараза буде напредовала, размислити о обавезном вакцинисању старијих од 65 година.

ОБАВЕЗНА ВАКЦИНАЦИЈА НИЈЕ ОПЦИЈА: Хрватски министар здравља - Ипак ћемо размислити

Фото: Град Вршац

Берош је то рекао након разговора премијера Андреја Пленковића са руководством градске управе и шефовима спллитског Клиничког центра.

Епидемиолошка ситуација у Сплитско-далматинској жупанији је већ данима критична, а Пленковић и Берош су поново апеловали на грађане да се вакцинишу и тако заштите од заразе.

Берош је рекао да је Хрватску погодила криза без преседана.

- Већ смо у ранијим таласима показали да је мобилизација опреме и особља једини начин на који је могуће одговорити на кризу - рекоа је.

Берош је рекао да му је тешко да поверује да млади људи наговарају старије да се не вакцинишу.

- О томе смо данас разговарали. И онда они завршавају у болници. Можемо то да прекинемо. Наука и струка даје излаз и одговор на ово питање - рекао је Берош и додао:

- Све време време говорим да су све мере на столу. Обавезна вакцинација није опција, али ако вирус буде напредовао, размишљаћемо и о обавезној вакцинацији старијих од 65 година… али прво морамо да видимо какав је омикрон у Хрватској, какву клиничку слику имају старији.

БОНУС ВИДЕО:

НАШИ ХЕРОЈИ: Интервју са докторком из ковид амбуланте

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

РУСИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Какав скандал! Невероватно како су понизили све руске параолимпијце!