ПОВРАТАК ЈАСТРЕБОВА ИЗ ДЕВЕДЕСЕТИХ: Американка таргетирала Србе за време рата, а сад дошла у Босну и лоше почела посету
ШЕФ Америчке агенције за међународни развој Саманта Пауер послала је лоше поруке одмах на почетку посете БиХ и показала да је наставила са једностраним приступом, истакао је за РТРС саветник српског члана Председништва Милорада Додика Радован Ковачевић.
Фото: Принтскрин
Ковачевић истиче да је Пауерова током грађанског рата у БиХ била активан новинар.
- Можемо рећи да је направила своју каријеру извештавајући из БиХ. И то је радила прилично непрофесионално и потпуно једнострано - каже Ковачевић.
Истакао је да је она таргетирала српски народ као "лоше момке", а као једине жртве означавала припаднике бошњачког народа.
- Сличне поруке чујемо и данас. Видимо да је данас одржала састанак са логорашима. Ми то уважавамо, али је јако лоша порука да ту није било логораша из реда српског народа. Чули смо да одређени чиновници Амбасаде САД у Сарајеву лобирају у згради Тужилаштва БиХ да се покрену процеси против Милорада Додика, иако нема никаквих доказа. Можда би Пауер требала да зна да је на том месту био логор на којем су припадници такозване Армије БиХ држали као логораше Србе и Хрвате, убијали их и малтретирали - истакао је Ковачевић.
Опширније читајте на vecernjenovosti.ba.
Препоручујемо
ОШТАР ОДГОВОР БАКИРУ ИЗЕТБЕГОВИЋУ: Свим Србима Република Српска је изнад свега
20. 01. 2022. у 11:33
НОВА ХУШКАЊА И ПРЕТЊЕ: Снаге НАТО распоредити на границу са Србијом!
16. 01. 2022. у 16:33
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Неће више наступати: Здравко Чолић одбио концерте, ово је разлог
КАО разлог Здравко Чолић је навео умор, али и унапред договорене породичне обавезе.
21. 04. 2026. у 10:37
Коментари (0)