ДЕТЕ (11) ПРЕМИНУЛО ОД КОРОНЕ У ЗАГРЕБУ: "Све је почело уобичајеним симптомима"
ДЕТЕ рођено 2010. године преминуло је у раним јутарњим сатима од последица ковида 19 у Клиници за инфективне болести др Фран Михаљевић у Загребу, потврђено је "Јутарњем листу" из те болнице.
Фото: ЕПА
Проф. др Горан Тешовић, начелник Завода за инфективне болести деце на Клиници "Фран Михаљевић", рекао је како тренутне информације говоре да дете није имало потврђених претходних болести, и да је потврђен вирус.
- Обдукцијом ће се утврдити тачан узрок смрти, али информације којима у овом трену располажемо су да је дете прекјуче добило високу температуру, грлобољу, главобољу и малаксалост, што је уобичајена клиничка слика. Нажалост, јутрос у 5.20 је проглашена смрт. Дете је било старости 11 година и 5 месеци - каже проф. Тешовић.
Напомиње како су овакви исходи врло ретки, али да се, нажалост, могу догодити.
( Јутарњи )
Препоручујемо
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: "Држава нам је на погрешном путу!"
ВЕЋИНА грађана Хрватске сматра да земља иде у погрешном смеру, а највише примедби имају на корупцију, инфлацију, ниске плате, мале пензије и сиромаштво, показало је децембарско истраживање Кробарометра, објављено у Дневнику хрватске Нове ТВ.
26. 12. 2025. у 12:34
Коментари (0)