НЕ РАЗМИШЉАЈУ О ПОПУШТАЊУ МЕРА:Словеначка влада - "То ће бити могуће тек када овај талас пређе врхунац

Татјана Марковић

26. 01. 2022. у 22:58

СЛОВЕНАЧКА влада не размишља о попуштању противепидемијских мера због изузетно великог ширења омикрон варијанте и бојазни да ће се тај тренд наставити.

НЕ РАЗМИШЉАЈУ О ПОПУШТАЊУ МЕРА:Словеначка влада - То ће бити могуће тек када овај талас пређе врхунац

Фото: АП

Како је данас изјавио министар здравља Јанез Поклукар, попуштање мера у садашњем тренутку било би прерано и превише рискантно, с обзиром на то да се врхунац овог таласа епидемије очекује у другој половини фебруара.

Епидемија је још у порасту и бележи се 17.000 новозаражених дневно, а протекле седмице хоспитализација је била за трећину већа него у претходној недељи, казао је Поклукар, преноси Хина.

Због тога и повећаног броја смртних случајева у протеклој седмици нерационално је сада размишљати о релаксацији мера.

- То ће бити могуће тек кад овај талас пређе врхунац и кад буде требало да се договори како даље - изнео је министар у изјави новинарима.

Премда је степен хоспитализације код заражених омикрон варијантом четири пута нижи него код делта соја, то би уз све већи пораст дневних зараза могло значити и 300 хоспитализација дневно, навео је Поклукар приметивши да је ипак незахвално прогнозирати како ће се то одразити на стање на одељењима интензивне неге.

У Словенији је за последња 24 сата забележен нови рекорд дневних случајева корона вируса - 17.491.

У болницама је тренутно 670 ковид пацијената, од којих 127 на оделењима интензивне неге.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: Држава нам је на погрешном путу!

ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: "Држава нам је на погрешном путу!"

ВЕЋИНА грађана Хрватске сматра да земља иде у погрешном смеру, а највише примедби имају на корупцију, инфлацију, ниске плате, мале пензије и сиромаштво, показало је децембарско истраживање Кробарометра, објављено у Дневнику хрватске Нове ТВ.

26. 12. 2025. у 12:34

Коментари (0)

БОКСИНГ ДЕЈ КЛАСИК НА ОЛД ТРАФОРДУ: Јунајтед без капитена дочекује свраке која га редовно побеђују претходних година