РУСИ НЕЋЕ ДА ПЛАЋАЈУ ШМИТА: Москва одлучила да прекине финансирање канцеларије високог представника у БиХ
20. 04. 2022. у 07:00
РУСКА амбасада у БиХ обуставила је учешће у финансирању ОХР због кршења принципа консензуса у раду Управног одбора Савета за спровођење мира (ПИК) и спремна је да настави исплате у договореном износу након што се ситуација у Одбору врати конструктивности, поручено је из Амбасаде Руске Федерације у БиХ.
Повезане вести
САРАЈЕВО БИ ТУТОРА, А БАЊАЛУКА ПРОТИВ: На седници Савета за имплементацију мира у БиХ одлучиваће се о наследнику Шмита
СЕДНИЦА Управног одбора Савета за имплементацију мира у БиХ (ПИК) одржаће се данас и сутра у Сарајеву, а на крају заседања очекује се име новог високог представника у БиХ. Постоји опција и да чланице ПИК као привремено решење за наследника Кристијана Шмита именују првог заменик високог представника за Брчко дистрикт Луиса Кришока, америчког дипломату. Што се тиче осталих кандидата, издвајају се три имена. Француска уз подршку Немачке форсира Ренеа Троказа.
03. 06. 2026. у 06:30
Најновије из рубрике
"АКО СЕ ДЕСИ, ЈА БИХ ПОКАЗАО ПОШТОВАЊЕ" Трамп: Није нам потребан споразум са Ираном да бисмо добили обогаћени уранијум
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је синоћ да Вашингтону није потребан споразум са Ираном да би добио обогаћени уранијум из те земље.
05. 06. 2026. у 07:20
АТОМСКИ РАТ МОГУЋ 2036.: Анализа о основним опасностима за Русију у другој четвртини 21. века, па све до 2050. године
РУСИЈА би могла да употреби атомско оружје 2036. године ако се не промени државна политика и не крене властитим путем развоја. Мора се вратити државно планирање развоја, што је постојало у СССР. Потребна је и "девестернизација", односно престанак слепог копирања западног модела, као и сопствени модел компјутерзације и национализација елите.
05. 06. 2026. у 07:00
ШОКАНТАН ОБРТ У ПЕНТАГОНУ! Трамп поништио Бајденов пакт: Немачка остаје без ракета због панике од Путиновог одговора!
АМЕРИЧКИ Пентагон ће вероватно отказати план о слању ракета Томахавк Немачкој, делимично из страха да би Русија на то могла да гледа као на ескалацију, пише данас Политико.
05. 06. 2026. у 06:33
ШОК ОБРТ У МОСКВИ, СВЕТ У НЕВЕРИЦИ! Путин хоће преговоре са Зеленским, али на сто ставља документ са Аљаске?!
РУСКИ председник Владимир Путин поручио је данас да је Русија спремна и вољна да преговара са Украјином мирним путем на основама за преговоре о којима је разговарано на састанку са америчким председником Доналдом Трампом у Енкориџу на Аљасци.
04. 06. 2026. у 23:45
ТРАМП О ПРЕГОВОРИМА У УКРАЈИНИ: Било би сјајно када би се Зеленски и Путин састали
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп оценио је данас да би било "сјајно" да се председници Русије и Украјине састану и постигну договор о окончању сукоба.
04. 06. 2026. у 23:33
Коментари (0)