СМЕЊЕНИ ДИРЕКТОР СМЕНИО ЧИТАВУ ВЛАСТ: Да ли ће победа Голоба донети нову енергију Словенији?

УРЕДНИК економске рубрике "Вечерњих новости" Душан Стојаковић гостовао је у Јутарњем програму РТС-а, где је, између осталог, коментарисао недавно одржане парламентарне изборе у Словенији и неочекивану победу Роберта Голоба.

СМЕЊЕНИ ДИРЕКТОР СМЕНИО ЧИТАВУ ВЛАСТ: Да ли ће победа Голоба донети нову енергију Словенији?

Фото: Јутјуб/Al Jazeera Balkans

Стојаковић је истакао да је занимљиво да је Голоб раније био директор једног великог јавног предузећа ког је сменио Јанша када је дошао на власт. 

- Сада смо дошли у ситуацију да један смењени директор смени читаву власт. Занимљиво је да је он почистио и велики број странака левице, које нису уопште прешле цензус. Словенија улази у једну нову фазу. Могуће је да ће он донети једну нову енергију, али смо видели у случају Церар да се политички анонимуси, који су управо захваљујући друштвеним мрежама дошли на власт, често не задрже дуго на власти - рекао је он.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ДРАГО МИ ЈЕ ШТО ЈЕ ИРАН ИСПАО СА МУНДИЈАЛА! Амерички секретар Малин не крије задовољство