НОВА ПРОВОКАЦИЈА ИЗ ХРВАТСКЕ - ПЛЕНКОВИЋ: Србија прави кораке уназад у изградњи помирења

Биљана Ристивојевић

27. 05. 2022. у 12:26

ХРВАТСКА ће заштити четворицу високих хрватских официра против којих је српско тужилаштво подигло оптужницу за ракетирање српских цивила у избегличкој колони, августа 1995. на Петровачкој цести, поручио је премијер Андреј Пленковић и додао да "оваквим потезима Србија прави кораке уназад у изградњи помирења".

НОВА ПРОВОКАЦИЈА ИЗ ХРВАТСКЕ - ПЛЕНКОВИЋ: Србија прави кораке уназад у изградњи помирења

Грађани се плаше намера Пленковића да их "преведе" на евро / Фото АП

Пленковић је у отвореном делу седнице владе рекао да то "никако није добро за односе и да ствара поларизовану атмосферу" коју ће, како је рекао, као одговорна влада знати да реши.

Влада ће, казао је, наставити политику нормализације односа.

Пленковић је објаснио да је седница владе каснила, због састанка са оптуженим пилотима, којима је послао поруку "да ће Хрватска знати да искористи механизме који су јој на располагању".

- Немамо у овом тренутку конкретних докумената ни замолницу за правну помоћ. Као што сам већ рекао, за нас је цели Домовински рат, а посебно операција Олуја и Бљесак, део ослободилачких напора за заштиту наших територија и никада није било команди усмерених против цивилних циљева - тврди Пленковић.

Влада ће, казао је, као што је поступала и раније, искористити све механизме да заштити пилоте и дигнитет Домовинског рата и тако упути јасну поруку о вједностима.

Пленковић је, између осталог, говорио и о одлуци Русије да протера пет хрватских дипломата и додао да ће влада размотрити овај случај и предузети даље потезе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

Богић Богићевић хитно оперисан: У критичном је стању, задобио тешке телесне повреде