СТОП ЗАПОШЉАВАЊУ ПРЕКО ВЕЗЕ: У Хрватској ће робот бирати кандидате за државне службенике

Новости онлине

14. 06. 2022. у 19:19

ХРВАТСКИ министар правосуђа Иван Маленица одлучио је да заустави запошљавања "преко везе" у јавној управи па је расписао тендер за набавку опреме која ће у потпуности дигитализовати овај процес, што практично значи да ће убудуће кандидате за државне службенике бирати - робот!

СТОП ЗАПОШЉАВАЊУ ПРЕКО ВЕЗЕ: У Хрватској ће робот бирати кандидате за државне службенике

Фото Н. Фифић

Он ће насумице "избацивати" питања и бирати најбоље кандидате према унапред дефинисаним критеријумима.

- Циљ пројекта је да се обезбеди запошљавање најбољих, односно најкомпетентнијих кандидата - стоји у тендерској документацији.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Чернобиљ - некад и сад

БОНУС ВИДЕО: ФЕСТИВАЛ У НЕПАЛУ - Псима поштовање као краљевима и краљицама

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.

30. 09. 2025. у 20:58

Коментари (0)

КАМЕРА КОЈА И ДАЉЕ ДИКТИРА ПРАВИЛА ИГРЕ – Хуаwеи Пура 80 Про