УМИРЕ ЛИ ДОГОВОР ИЗ БРИСЕЛА Додик: Ако нема кандидатског статуса за БиХ, онда је све јасно

Тањуг

21. 06. 2022. у 13:17

СРПСКИ члан Председништва БиХ Милорад Додик изјавио је да ће, ако не буде кандидатског статуса за БиХ, умрети и договор постигнут недавно у Бриселу.

УМИРЕ ЛИ ДОГОВОР ИЗ БРИСЕЛА Додик: Ако нема кандидатског статуса за БиХ, онда је све јасно

Foto: Printskrin

Додик је подсетио да је састанак у Бриселу био мотивисан жељом председника Европског савета Шарла Мишела да понуди Европском савету одређен договор за политичаре из БиХ.

- И даље стојим иза тога. Ако добијемо кандидатски статус, све што је тамо договорено треба да буде испуњено. Ако нема кандидатског статуса за БиХ, умире и договор у Бриселу - написао је Додик на свом Твитер налогу.

У Бриселу је 12. јуна одржан састанак лидера парламентарних странака у БиХ са председником Европског савета Шарлом Мишелом, који је завршен прихватањем политичког споразума о принципима за обезбеђење функционалне БиХ за напредак на европском путу, подсећа Срна.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НА СТОЛУ СУ РАТНИ ПРЕДЛОЗИ, БРИСЕЛ ХОЋЕ РАТ! Орбан се хитно јавио из Копенхагена

"НА СТОЛУ СУ РАТНИ ПРЕДЛОЗИ, БРИСЕЛ ХОЋЕ РАТ!" Орбан се хитно јавио из Копенхагена

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан навео је из Копенхагена, где учествује на самиту Европске политичке заједнице, да је ситуација озбиљна и да се на столу налазе, "отворени, ратно оријентисани предлози".

02. 10. 2025. у 08:59

(МАПЕ) ОВАКО ЋЕ СЕ КРЕТАТИ НЕВРЕМЕ У СРБИЈИ: Погледајте из часа у час, стижу снег и киша (ФОТО)

(МАПЕ) ОВАКО ЋЕ СЕ КРЕТАТИ НЕВРЕМЕ У СРБИЈИ: Погледајте из часа у час, стижу снег и киша (ФОТО)

ПОГЛЕДАЈТЕ како ће се ледени облак кретати над Србијом и које крајеве кад погађа невреме. Данас и сутра облачно са кишом и хладно, осим на северозападу Војводине где ће се задржати суво време, најавио је РХМЗ.

02. 10. 2025. у 10:47

Коментари (1)

Малишани и ВОДАВОДА Водица заједно на Опленцу