ХАОС У СКОПЉУ: На протестима повређено 47 полицајаца, два тешко
У СУКОБИМА на протесту против француског предлога за деблокаду евроинтеграција Северне Македоније вечерас у Скопљу повређено је 47 полицајаца, од којих два тешко, а специјална полиција растерала је демонстранте који су били испред зграде Скупштине и неке од њих привела.
Фото: Принтскин
Како је саопштило Министарство унутрашњих послова, 11 полицајаца задобило је теже повреде, преноси МИА.
Поједини демонстранати, који су протестовали трећи дан заредом, гађали су полицију петардама, димним бомбама и другим предметима и срушили ограду испред парламента, након чега је интервенисала полиција.
Приведено је неколико демонстраната, углавном младића који су имали капуљаче на главама и бацали предмете на полицајце, наводи Плус Инфо.
Претходно су испред Владе Северне Македоније демонстранти који траже оставку владе пробили заштитну ограду и гађали зграду.
Окупљени грађани гађали су испред зграде владе петардама кордон полиције, а затим су се упутили ка Парламенту.
У Скопљу је и током дана одржан протест против француског предлога, на којем је посланик опозиционе ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки изјавио да је предлог који је прихватила Влада Дмитра Ковачевског неприхватљив за државу.
- Овај предлог за почетак преговора штетан је за Македонију и води до два сценарија, од којих је један гори за Македонију. Једно је вечно преговарање, а друго асимилација под диктатом Бугарске. Овај предлог представља ултиматум који садржи све бугарске захтеве - казао је Ковачки.
Препоручујемо
ШТА ЋЕ БИТИ СА СЕВЕРНОМ МАКЕДОНИЈОМ? Италија заузела јасан став - Дошло је време...
02. 07. 2022. у 22:12
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Неће више наступати: Здравко Чолић одбио концерте, ово је разлог
КАО разлог Здравко Чолић је навео умор, али и унапред договорене породичне обавезе.
21. 04. 2026. у 10:37
Коментари (3)