КУНА ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ: Хрватска званично ушла у еврозону
ХРВАТСКА је добила дефинитивну потврду о уласку у еврозону, а министар финансија Здравко Марић то је назвао историјским даном.

Фото: Депоситпхотос
Савет за економске и финансијске послове ЕУ (Ецофин) усвојило је три коначна правна акта која су потребна како би Хрватска могла да уведе евро 1. јануара 2023.
Међу њима је и одлука о стопи конверзије куне у евро по средишњем паритету 1 евро = 7.53450 куна. Дефинитивни курс је једнак ономе по којем је куна пре две године укључена у Европски курсни механизам (ЕРМ ИИ).
Уз уредбу којом је утврђен дефинитивни курс конверзије куне у евро, Ецофин је усвојио још два правна акта – одлуку о прихватању евра у Хрватској, те допуну уредбе у којој ће се попису 19 чланица еврозоне додати Хрватска као 20. чланица. Данашњим одлукама довршен је поступак доношења одлука у Савету и Хрватска од 1. јануара 2023. постаје 20. чланица еврозоне.
- Велики дан за Хрватску, усудио бих се рећи и историјски - рекао је Марић по доласку на састанак Већа за економске и финансијске послове.
(Индекс)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БМ-30 У АКЦИЈИ: Погледајте дејство тешког вишецевног бацача ракета
Препоручујемо

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (0)