ТУГА У СЕЛУ ДРАГОТИНА КОД ГЛИНЕ: Бака Анкица сваког дана седи у мраку, једе само хлеб и мармеладу (ВИДЕО)
ТУЖНА судбина задесила је становнике Глине и њених села. Уз скупе режије, ове су зиме неки приморани да бирају - или огрев или храна.
Фото: Принтскрин РТЛ
У селу Драготина крај Глине живи 88-годишња Анкица Зорић. Ова старица живи у нељудским условима, у старој трошној кућици у којој, због високих режија, не може да укључи ни сијалицу.
- Скупо јесте, али ја сад више у мраку седим. Не палим. Седим у мраку - казује Анкица за РТЛ Данас.
С пензијом од 1.400 куна (нешто више од 21.000 динара), ове зиме неће моћи себи да приушти довољно дрва за огрев. Не само да пази колико ће потрошити на огрев, већ и на храну.
- Оно што ми је најпотребније је хлеб. То нека имам и добро. Намажем и купим оне мармеладе и тога. Немам толико новаца за месо и поврће. И онда сваког дана хлеб и мармелада - говори Анкица, која у недељи када купује млеко, не купује јогурт јер нема за обоје.
Препоручујемо
ДА ЛИ СТЕ ЗНАЛИ? У ком хороскопском знаку је рођено најмање, а у ком највише људи
30. 08. 2022. у 18:52
ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59
СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38
ЗЕМЉОТРЕС УСРЕД ДНЕВНИКА: Водитељка се обратила у страху: "Надам се да ће бити све у реду" (ВИДЕО)
ДОК је читала вести у ноћном Дневнику, прекинуо ју је земљотрес...
24. 10. 2025. у 19:43
Коментари (3)