МИЛАНОВИЋ САОПШТИО ЛОШЕ ВЕСТИ ГРАЂАНИМА ХРВАТСКЕ: Обрачун преко наших леђа - све у свему, није добро

Novosti online

22. 11. 2022. у 17:27

ПРЕДСЕДНИК Хрватскe Зоран Милановић изразио је данас забринутост због изјава аустријских званичника о уласку Хрватске у Шенген.

МИЛАНОВИЋ САОПШТИО ЛОШЕ ВЕСТИ ГРАЂАНИМА ХРВАТСКЕ: Обрачун преко наших леђа - све у свему, није добро

Foto: EPA/FILIP SINGER

- Видим изјаве из Аустрије које ме забрињавају. Мислим да је то обрачун преко наших леђа међу неким другим чланицама Европске уније. Затим се укључила Аустрија која има унутрашње, видљиве али мени нејасне разлоге зашто то ради. Све у свему, није добро - рекао је Милановић.

Председник Хрватске је прокоментарисао став аустријског министра унутрашњих послова Џералда Карнера да није време за улазак нових чланица у Шенгенски простор.

- У среду долази аустријски канцелар у Загреб, у посету Пленковићу који је рекао да је све то решено, међутим изгледа да није. Надам се да ће бити решено. Када будем разговарао с аустријским канцеларом заступаћу улазак у Шенген - рекао је Милановић.

Према његовом мишљењу, Хрватска је била технички спремна за улазак у Шенген још 2016. године.

- Од тада, могли смо већ да постанемо чланица Шенгена. Све друго је политика. Наша влада покушава, за сада није успела, а надам се да хоће - додао Пленковић.

Он је става како се такве одлуке не решавају лобирањем, као што то говоре представници владе.

- Нема лобирања када си држава, пре свега је политика, став и програм. Хрватска не лобира, Хрватска заступа и бори се. Нисмо лобистичка асоцијација, ми смо Република Хрватска, чланица смо ЕУ, чланица смо НАТО-а. Ако нам је нешто важно, онда се каже – не може даље - рекао је Милановић.

Председник Хрватске је изнео став да је БиХ најбољи пример да лобирањем не може да се постигне резултат.

БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.

30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (1)

ЦСГ ИЗВЕШТАЈ О РЕЗУЛТАТИМА ЗА ЦЕЛУ 2025. ГОДИНУ: Приходи изнад очекивања, марже у складу са ИПО пројекцијама