ЦЕЛА ЗЕМЉА ЈЕ ОВО ЧЕКАЛА: Аустрија донела одлуку да ли ће дозволити да Хрватска приступи шенгенском простору
22. 11. 2022. у 21:39
Аустријски канцелар Карл Нехамер изјавио је данас да његова земља неће ставити вето на приступање Хрватске шенгенском простору.
Повезане вести

ОДЛАЗИ СРБОМРЗАЦ ПЕНАВА: На локалним изборима у Хрватској у недељу после 10 година очекује се смена "проблематичног" градоначелника Вуковара
ЛОКАЛНИМ изборима у недељу завршава се дуги изборни циклус у Хрватској, после парламентарних, европских и председничких избора.
15. 05. 2025. у 20:54
Најновије из рубрике

РАТ У УКРАЈИНИ: Руске снаге напредују након ослобођења Подубног у ДНР (ВИДЕО)
Рат у Украјини – 1.229. дан.
06. 07. 2025. у 07:23 >> 00:38

ПЧЕЛЕ НАПАЛЕ ПРОЛАЗНИКЕ У ФРАНЦУСКОМ ГРАДУ ОРИЈАКУ: Три особе у критичном стању
У ЦЕНТРУ француског града Оријака, у департману Кантал рој пчела напао је пролазнике, при чему је 24 људи повређено, а троје је у критичном стању услед тешких алергијских реакција, саопштиле су локалне власти.
07. 07. 2025. у 00:32

ИЗРЕАЛ НАЈАВИО НАПАД НА ЈЕМЕН: ИДФ позвао на хитну евакуацију
ИЗРАЕЛСКА војска (ИДФ) позвала је грађане у три јеменске луке да се евакуишу, најавивши да ће напасти та подручја због ''војних активности које се тамо спроводе''.
06. 07. 2025. у 23:07

ИСТОРИЈСКИ ТРЕНУТАК ЗА СУРИНАМ: Герлинг-Сајмонс постала прва председница
ПАРЛАМЕНТ Суринама изабрао је у недељу докторку и дугогодишњу посланицу Џенифер Герлинг-Сајмонс за нову председницу државе, чиме је постала прва жена на тој функцији у историји ове јужноамеричке земље.
06. 07. 2025. у 23:03

"ПОБЕДИЋЕМО И НА СЛЕДЕЋИМ ИЗБОРИМА" Орбан: Опозиција је опозиција, ту је да вам дише за врат, то је њен посао
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан најавио је да ће кампању пред парламентарне изборе који ће бити одржани идуће године започети "са здравим и историјски утемељеним самопоуздањем".
06. 07. 2025. у 22:46
raca
23.11.2022. 07:07
Šefe - to vam je najveća greška koju ste uradili
Walter Pravicek
09.12.2022. 08:19
Ako pre 1.Maja voziš prema Kopru,Rijeki ili Dalmaciji vidiš puno kola iz Austrije sa kamp prikolicom,koje če se negde u nekom kampu,koji poznaju namestiti,baka i deda počnu u"njihovoj bašti"oko te prikolice saditi austrijansko cveče,pa malo golicavi hodati okolo,te posle par dana dolaze drugi iz familije,koji moraju svi biti registrovani,da imaju Hrvati uvid u to tko i kada letuje u toj ili onoj prikolici.Cijena oko cijene sobe u hotelu.WC vani ,ali u kampzu,voda isto te mogiućnost pranja sudova,a uključeno u cijeno jest struja.Sami moraju kupovati gas bombe za upotrebu za kuvanje.Parking kola uračunat u cijenik kampa.I TO JEST PREVAGNULO KOT SUSJEDA AUSTRIJANACA.ISTO ONI VOLE NAŠE TERME,SKINU SE STARE AUSTRIJANKE TE POKAZUJE ILI IZBRIJENO ILI NE TELO PUNO SALA.STANUJU U TIM PRIKOLICAMA KAO NOMADI.Tako su oni dali suglasje za ulazak Hrvatske u Šengensko područje.Zbog turizma.