УХАПШЕН МУШКАРАЦ У ВУКОВАРУ: Сумња се да је оштетио споменике на православном гробљу
ПОЛИЦИЈА у Хрватској ухапсила је мушкарца (40) осумњиченог да је ошетито надгробне споменике на старом православном гробљу у Вуковару.
Фото: Принтскрин
Вуковарско-сремска полиција је саопштила да је четрдесетогодишњак на вуковарском старом православном гробљу у неколико наврата прошле и почетком ове године оштетио више надгробних споменика, мраморни крст, као и Маузолеј који је уписан у Регистар културних добара Хрватске.
Над њим је спроведена криминалистичка истрага, а тужилаштву је кривично пријављен због оштећења туђе ствари, повреде мира покојника, те оштећења и недозвољеног извоза културног добра, преноси Танјуг.
Епархија осјечкопољска и барањска сопштила је пре два дана да је утврђено да је на српском православном гробљу у Вуковару девастирано 13 споменика, о чему је обавештена криминалистича полиција.
Навели су да су споменици оштећени највероватније у ноћи између 5. и 6. јануара.
Девастацију споменика на српском гробљу осудио је градоначелник Иван Пенава.
Препоручујемо
"НЕ ТОЛЕРИШЕМО ДВОСТРУКЕ СТАНДАРДЕ" Мађар непоколебљив: Украјина не може у ЕУ
10. 06. 2026. у 07:17
РАТ ИЛОНА МАСКА И РУСА У СВЕМИРУ? Уништен сателит Москве, паника у Руској Федерацији
09. 06. 2026. у 23:42
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НАШЕ КОМШИЈЕ ОКРЕНУЛЕ ЛЕЂА УКРАЈИНИ: Велики шамар за Зеленског
БУГАРСКИ министар одбране, Димитар Стојанов, изјавио је данас да та земља неће више да шаље оружје Украјини.
09. 06. 2026. у 15:10
ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице
ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.
09. 06. 2026. у 12:21
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (1)