СЛОВЕНИЈА У ЦРВЕНОМ УПОЗОРЕЊУ: Обилне кише, поплаве, затворени путеви
У ПОЈЕДИНИМ деловима Словеније синоћ је почела обилна киша, а словеначка Агенција за животну средину (Арсо) издала је црвено упозорење за северни део земље. Највише кише пало је на југу подножја Јулијских Алпа и на подручју према Горењској и Корушкој.
Фото: Профимедиа
У тим крајевима је већ током ноћи пало између 100 и 200 литара кише по квадратном метру, што је равно месечној количини падавина, изјавио је метеоролог Бране Грегорчич за Радио Словенију.
Он је додао да, међутим, на мору и у Белој Крајини није пала ни кап кише.
- Данас смо пооштрили упозорење за северни део на црвено, обилнијих пљускова биће током данашњег дана, а такође и током ноћи. Тежиште падавина ће се пренети са запада на исток, где понегде још није ни падала киша - рекао је Грегорчич.
Највише проблема било је у области Корушке и Горења, где у појединим деловима већ има поплава, а понегде крећу и одрони.
Током дана и сутра очекује се изливање река и на истоку земље. Како је саопштено из саобраћајно-информационог центра, због последица невремена затворени су поједини путеви.
БОНУС ВИДЕО:
ДОЛИНА СМРТИ: Туристичка атракција због рекордно високих температура
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КИНА ПОКРЕНУЛА СПЕЦИЈАЛНУ ОПЕРАЦИЈУ КОД ТАЈВАНА: Пекинг жестоко одговорио двема државама
КИНА је објавила да је покренула „специјалну поморску операцију“ источно од Тајвана, чиме је додатно заоштрила свој одговор на недавни договор Јапана и Филипина. Те две државе, наиме, планирају да покрену преговоре о поморским границама у том подручју и дубље повежу своје одбрамбене снаге, јавља Блумберг.
07. 06. 2026. у 10:04
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)