ПРИЛИКОМ РОЊЕЊА "НАЛЕТЕО" НА ТОПОВСКУ ГРАНАТУ: Набујале воде у Словенији носиле бомбе, мине, неексплодирана убојна средства
НА појединим местима у Словенији набујале воде однеле су неексплодирана убојна средства, саопштила је полиција.
Фото: АП
Између осталог, бујичне воде на подручју насеља Јарчја Долина у општини Жири однеле су ручну бомбу и пуњач, а ручна бомба је откривена и у кориту Камнишке Бистрице, преноси словеначки лист Дневник.
На топовску гранату немачке производње из Другог светског рата у суботу је наишао и један грађанин приликом роњења у мору код Струњана у општини Пиран.
Полиција је у граду Шкофја Лока у суботу ујутру обавештена о проналаску неексплодиране ручне бомбе италијанске производње и патроне, обе из Другог светског рата, које је на подручју Јарчје долине однела бујична вода.
Стручњаци Државне јединице за заштиту од неексплодираних убојних средстава уништили су неексплодирана убојна средства, а полиција је обезбедила место и сачинила извештај, саопштила је Полицијска управа (ПУ) Крањ.
Полицијска управа Љубљана такође је протеклих дана добила обавештења о проналаску неексплодираних убојних средстава.
Уз Обвозну цесту у Љубљани у петак је један грађанин пронашао минобацачку мину, а у суботу је у шуми код овог пута откривена и друга таква мина.
У Хомцу у општини Домжале, у кориту Камнишке Бистрице, у суботу увече је откривена ручна бомба. Сва неексплодирана убојна средства су пореклом из Другог светског рата и преузели су је и уништили радници надлежне државне службе.
Истовремено, ПУ Љубљана подсећа грађане да када пронађу такве предмете, да их не дирају, да се понашају промишљено и обавесте полицију, пренео је Танјуг.
БОНУС ВИДЕО:
ПОЖАРИ НА ТЕНЕРИФИМА СЕ НЕ СМИРУЈУ: Штета је огромна
Препоручујемо
МОЋНИ И ИНТУИТИВНИ: На ове датуме рађају се посебни људи - красе их посебне особине
20. 08. 2023. у 17:49
ИРАНСКИ КОМАНДОСИ ПРОНАШЛИ ПИЛОТА Ф-35: Заварали траг Американцима и ухапсили га
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) лоцирала је и привела пилота обореног америчког ловца Ф-35 током операције потраге, јавља иранска агенција Нур њуз.
03. 04. 2026. у 16:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ДОБИО ОДГОВОР: Шеф дипломатије БиХ бесан због Карлеуше
ПЕВАЧИЦУ Јелену Карлеушу узео је "на зуб" министар спољних послова Босне и Херцеговине, Елмедин Конаковић због медијског експонирања у држави.
04. 04. 2026. у 20:26
Коментари (0)