НОВЕ МЕРЕ У ХРВАТСКОЈ: Цена струје остаје иста, ограничења за 30 основних производа

ХРВАТСКА влада представила је нови, пети пакет помоћи грађанима и предузећима у вредности од 500 милиона евра.

НОВЕ МЕРЕ У ХРВАТСКОЈ: Цена струје остаје иста, ограничења за 30 основних производа

Фото Н. Фифић

Цена струје која је била замрзнута до септембра остаје и даље иста, а уведена су ограничења за 30 основних производа. Многе цене су враћене какве су биле пре увођења евра, али су још високе. 

Тако ће максимална цена јогурта убудуће бити 0,49 евра, пиринча 2,29 евра за килограм, шпагета 1,09 за килограм, свињског врата 5,49 за килограм, док јунећег врата 6,99 евра за килограм. Пет кромпира од сада ће максимално моћи да кошта 3,99 евра, а 10 ролни тоалет папира 2,99 евра, док ће пелена по комаду да буде 0,30 евра. Трговци ће добити и посебне маркице на којима ће писати ”ограничена цена".

Помоћ ће стићи и за пензионере који примају максимално 700 евра, а зависно од висине пензије једнократно ће да добију од 60 до 300 евра. Једнократну помоћ добиће и корисници дечјег додатка, као особе са инвалидитетом.

Незапослени у Хрватској примиће 100 евра, а до даљег неће бити ни повећавања цене гаса.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

УКРАЈИНАЦ У СРБИЈИ ОКРЕНУО ЛЕЂА РУСКОЈ ЗАСТАВИ: Није могао ни да сања шта ће потом да се деси (ВИДЕО)