ОПАСНО НЕВРЕМЕ СТИЖЕ У РЕГИОН: Словенији прете поплаве, на удару громова и бујица Хрватска, БиХ и Црна Гора
ЕВРОПА је под утицајем новог снажног циклона са северозапада Европе, а истовремено се у Ђеновском заливу формирао секундарни циклон, који ће у наредна 24 сата донети веома бурне временске прилике нашем региону.

Фото: Free Images Pixabay
У току вечери и ноћи веома обилне падавине очекују се широм Италије и у области Алпа, а најобилније падавине очекују се на северу Италије и на јужним падинама Алпа.
Биће услова и за јаче грмљавинске олује, уз поплаве и бујице. Истовремено, у Алпима изнад 1000 метара надморске висине очекује се обилни снег, при чему би пало преко 30 цм новог снега, локално до сутра и до пола метра. Најобилнији снег падаће у Алпима северне Италије, јужне Швајцарске и западне Аустрије. У овим пределима постојаће опасност од лавина, а снег би могао да веома отежа и одвијање саобраћаја.
У току ноћи невреме из Италије и области Алпа прошириће се и на регион.
Већ током ноћи талас обилне кише захватиће Словенију, а на северном Јадрану очекују се јаки пљускови са грмљавином.
У петак током дана ђеновски циклон премештаће се преко северног Јадрана даље на североисток преко Панонске низије-
У петак током дана обилна киша очекује се широм Словеније, Босне и Хрватске, док се у области Јадрана, Истре, Далмације, у Херцеговини и у Црној Гори очекују снажни пљускови са грмљавином, локално и јаче непогоде. Локално се очекује више од 100, па и 200 литара кише по квадратном метру, уз локалне поплаве и бујице.
Широм Словеније поново се очекује нагли раст токова, уз опасност од поплава и бујица.
Дуваће јак и олујни јужни ветар, а олујно југо са ударима од 100 км/х подизаће на Јадрану вишеметарске таласе који ће плавити приобална подручја.
Током дана очекује се и захлађење, па ће крајем дана у планинама Словеније прећи у обилни снег.
Стабилизација времена очекује се у ноћи ка суботи у области Јадрана и Словеније, па ће у овим пределима у суботу бити ведро и прохладно, док се обилнија киша очекује у Босни, на планинама снег.
Иначе, облачност са падавинама из региона у петак поподне и увече захватиће и Србију, док се продор хладног фронта у склопу циклона, уз захлађење очекује у суботу. Срећом, у Србији се не очекују непогоде попут оних у региону.
(Телеграф)
БОНУС ВИДЕО: СИТУАЦИЈА ЈЕ НЕПОДНОШЉИВА“: Мештани Грчке Тесалије у очају након разорне олује Данијел
Препоручујемо

ЗУБАТО СУНЦЕ И КОШАВА, А ОНДА СЛЕДИ ПРОМЕНА: Временска прогноза за четвртак, 9. новембар
09. 11. 2023. у 01:00

НОВЕМБАР ПОКАЗУЈЕ ПРАВО ЛИЦЕ: Временска прогноза за среду, 8. новембар
08. 11. 2023. у 01:00

СТИЖЕ ПРОМЕНА И НЕЋЕ ВАМ СЕ СВИДЕТИ: Временска прогноза за уторак, 7. новембар
07. 11. 2023. у 01:00

УМРО НАКОН ШТО ЈЕ ЦЕЛУ НОЋ ВОЗИО ДЕЦУ КОЈА СУ ГОРЕЛА: Возач Хитне помоћи у Северној Македонији преминуо после целоноћне драме
ВОЗАЧ Хитне помоћи који је читаву ноћ превозио повређене у стравичном пожару у Северној Македонији преминуо је јутрос.
17. 03. 2025. у 08:50

РОДИТЕЉИ ПОГИНУЛЕ ДЕЦЕ ФОРМИРАЛИ ЖИВИ ШТИТ: Не дозвољавају да се тела однесу на обдукцију
РОДИТЕЉИ који су у пожару изгубили своју децу у дискотеци "Пулс" у Кочанима не дозвољавају да се тела настрадалих однесу на додатну обдукцију у Скопље, тражећи да им се одмах предају како би припремили сахране, јавља Плусинфо.
16. 03. 2025. у 19:40

ШОУ У ЗАГРЕБУ: Дали јој отказ јер је пуштала српске "цајке" - сад морају да плате 70.000 € и да је врате на посао
СУД у Загребу донео је неправоснажну пресуду којом запослену на бензинској пумпи Тифон враћа на посао, уз обавезу послодавца да јој исплати све неисплаћене зараде у износу од 45.000 евра и судске трошкове у износу од 14.000 евра.
17. 03. 2025. у 17:54 >> 17:55
Коментари (0)