НОВИ ЗАСТРАШУЈУЋИ ДЕТАЉИ ИЗ СКОПЉА: Ево зашто нико није видео отмицу мале Вање

Марко Колашинац
Марко Колашинац

08. 12. 2023. у 21:11

ДЕВОЈЧИЦА Вања Ђорчевска је после отмице била везана и стављена у врећу за спавање у подруму зграде у којој је живела, а затим су је изнели у аутомобил, јавља ТВ 24 позивајући се на изворе из истраге.

НОВИ ЗАСТРАШУЈУЋИ ДЕТАЉИ ИЗ СКОПЉА: Ево зашто нико није видео отмицу мале Вање

Фото: Принтсцреен/Друштвене мреже

Првоосумњичени Љупчо Палевски Палчо, који је такође имао имовину у истој згради, поседовао је и кључ од подрумских просторија, као и од улазних врата.

Иначе, зграду је градила фирма чији је власник био Палевски, а раније су се у њој налазиле и канцеларије његове компаније.

Ово објашњава како је непримећено отета из зграде која се налази у непосредној близини Градског парка, и у чијој близини се налази много угоститељских објеката.

Подсећамо, македонско Министарство правде упутило је јуче захтев за изручење Љупча Палевског, који ће бити достављен турским властима.

Основни кривични суд у Скопљу прихватио је предлог тужилаштва и одредио притвор до 30 дана возачу који је из Србије довезао у Турску првоосумњиченог за убиство малолетне Вање Ђорчевске и Панчеа Жежовског.

- Очекујемо сарадњу са правосудним органима Републике Турске, благовремено процесуирање и поступање са њихове стране у најкраћем могућем року - саопштило је Министарство правде.

Фото: МУП Северне Македоније

Палевски је осумњичен за две отмице и два убиства на свиреп начин. Првобитном истрагом јавног тужилаштва обухваћене су још четири особе, односно саизвршиоци Велибор Манев, Влатко Кешишов и Боре Видевски, који су признали кривицу.

Према истрази, у случај је укључен и Вањин отац Александар Ђорчевски, који се сумњичи да је са осталим осумњиченима делио информације о кретању своје ћерке.

Судија за претходни поступак Основног кривичног суда Скопље прихватио је јуче предлог Тужилаштва и одредио притвор од 30 дана возачу Стефану Димковском из Струмице, који је првоосумњиченог Палевског возио из Србије у Турску.

Притвор му је одређен због могућности бекства.

Малолетна Вања и Панче из Велеса, који су 27. и 24. новембра пријављени као нестали, пронађени су мртви 3. децембра.

За њихово убиство тренутно је осумњичено шест особа, од којих је пет у притвору, а првоосумњичени чека изручење из Турске.

(Слободен Печат/ТВ24)

БОНУС ВИДЕО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.

17. 04. 2025. у 11:29

Коментари (0)

ШВАЈНШТАЈГЕРОВА ТВ КОЛЕГИНИЦА ОБЈАВИЛА: ОЧЕКУЈЕМ ДЕТЕ! Цела Немачка прича о разводу Ане Ивановић и - овоме