НОВИ ЈЕЗИВИ СНИМЦИ ЗЕМЉОТРЕСА У БиХ: Материјална штета се збраја, иза мештана многих градова непроспавана ноћ (ВИДЕО)
ЗЕМЉОТРЕС јачине 4,7 степени по Рихтеру погодио је касно синоћ Босну и Херцеговину.
Фото: Принтскрин
Епицентар је био 10 километара од Зенице, али тло је подрхтавало широм региона.
Локални медији наводе да је неколико особа повређено док су две задржане на лечењу у Кантоналној болници Зеница.
Земљотрес је највећу штету проузроковао у селу Љубетово. Аваз наводи да је Хитна помоћ евакуисала непокретну жену која је смештена у дом за старе. На бројним кућама су оштећени зидови, фасаде, кровови, а део села је остао без струје.
Мештани Љубетова провели су према наводима локалних медија бесану ноћ. Многи су зору дочекали испред кућа огрнути декама.
На једном снимку надзорне камере види се како се тресе цело двориште.
Надзорна камера је у селу Дубравица код Витеза забележила тренутак кад се тресе цела улица укључујући и аутомобиле.
(Аваз)
БОНУС ВИДЕО: ПОТОПЉЕНИ ПУТЕВИ, АУТОМОБИЛИ ПОД ВОДОМ: Ванредна ситуација на југу Индије
Препоручујемо
ПОТРЕС ИЗАЗВАО ОДРОНЕ: Затворен тунел Врандук због велике количине камења испред улаза
30. 12. 2023. у 23:39
ЈОШ ЈЕДАН ПОТРЕС ПОГОДИО ЗЕНИЦУ: Камен смрскао ауто на путу, обрушио се цреп са кућа (ВИДЕО)
30. 12. 2023. у 23:23 >> 23:30
ИРАНСКИ КОМАНДОСИ ПРОНАШЛИ ПИЛОТА Ф-35: Заварали траг Американцима и ухапсили га
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) лоцирала је и привела пилота обореног америчког ловца Ф-35 током операције потраге, јавља иранска агенција Нур њуз.
03. 04. 2026. у 16:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ДОБИО ОДГОВОР: Шеф дипломатије БиХ бесан због Карлеуше
ПЕВАЧИЦУ Јелену Карлеушу узео је "на зуб" министар спољних послова Босне и Херцеговине, Елмедин Конаковић због медијског експонирања у држави.
04. 04. 2026. у 20:26
Коментари (0)