"НИКО НАС НИШТА НЕ ПИТА, А И НЕ ТРЕБА": Милановић о нападу Ирана и другим актуелним сукобима на светској мапи

Дејана Калинић
Дејана Калинић

15. 04. 2024. у 00:22

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић осврнуо се на напад Ирана на Израел, рекавши да "то није њихов сукоб, као што није ни онај у Украјини".

НИКО НАС НИШТА НЕ ПИТА, А И НЕ ТРЕБА: Милановић о нападу Ирана и другим актуелним сукобима на светској мапи

Фото HINA/ DAMIR SENCAR

- То су све сегменти трећег светског рата. Драго ми је да није било већих жртава и било би добро да то сада стане. То није наш сукоб, као што то није ни онај у Украјини. Ово само показује да су Хрватској потребни хладни и одговорни људи, а то није Пленковић и његови министри који су покушали да нас увуку у сукоб у Украјини кроз обуку војника и то смо једва зауставили у Сабору - рекао је Милановић, преносе хрватски медији.

Милановић наводи како Пленковић Хрватску увлачи у сукобе које не разуме, јер "покушава да се допадне неком трећем".

- Украјина, Израел, Иран... То је нешто где ми треба да се држимо по страни и ја сам то радио. Нико нас ништа не пита, а и не треба јер ћемо само навући гнев на себе. У Хрватској се вијоре хрватске заставе, а не америчке, израелске или руске - додао је.

БОНУС ВИДЕО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

БЕЗБОЛНЕ ОПЕРАЦИЈЕ У БУДНОМ СТАЊУ: Здравствени центар Прокупље добио најсавременији апарат за регионалну анестезију