ПРВА РЕАКЦИЈА ХДЗ ПОСЛЕ ИЗЛАЗНИХ АНКЕТА: Хрватски бирачи казнили Милановића

НАЈЈАЧА хрватска странка ХДЗ по излазним анкетама има 58 посланичка места, а СДП свега 44.

ПРВА РЕАКЦИЈА ХДЗ ПОСЛЕ ИЗЛАЗНИХ АНКЕТА: Хрватски бирачи казнили Милановића

Фото: Профимедиа

По излазним анкетама ХДЗ је релативни победник избора у Хрватској, али са мање посланика него што су очекивали. Ако је веровати по првим анкетама ХДЗ  ће имати 58 посланика и можда још 3 из дијаспоре. СДП би требао да има 44 посланика, што је свакако мање и што је уједињена левица очекивала. Трећа по снази је странка Домовински покрет који по излазним анкетама добија 13 посланика, а странка Можемо 11.

У Хрватској је на изборе изашло много више гласача него на пријашње изборе. Очито је ХДЗ сачувао предност, упркос што је у кампању ушао Зоран Милановић, који је задржао и место председника државе.

- Учешће шефа држава у кампањи очито су хрватски бирачи казнили - прва је реакција из ХДЗ -а.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Мадуро слетео у Њујорк, прети му смртна казна; Протести против Трампа (ФОТО/ВИДЕО)

ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Мадуро слетео у Њујорк, прети му смртна казна; Протести против Трампа (ФОТО/ВИДЕО)

У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, у суботу ујутро одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони и хеликоптери, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.

03. 01. 2026. у 07:45 >> 00:07

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (0)

ТО НАЈЛЕПШЕ ПЕГЛА БОРЕ Ово је тајна младоликог изгледа Снежане Савић