ОВО ЈЕ ПРИПРЕМА ЗА ДРЖАВНИ УДАР: Милановић - Готово је, не могу ништа
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић изјавио је данас, након одлуке Уставног суда којом му се брани да буде мандатар, да мора да се поштује воља већине бирачког тела у Хрватској и истакао да је одлука суда ''припрема за државни удар''.
Председник и премијер Хрватске
- Желео бих да умирим грађане који су љути. Ово данас је оно што Уставни суд може рећи, али не може ништа да уради. Избори су одржани, воља грађана ће одређивати, а не уставне судије. Готово је. Не могу ништа. Већина може одредити за мандатара било кога", поручио је Милановић на конференцији за медије.
Додао је да против воље грађана "нема правног лека".
- Ово је припрема за државни удар. Ово су предрадње да сутра кум корупције Пленковић каже да има одлуку Уставног суда. Та прича да је устав изнад хрватских људи, то може смислити чудан ум, ако је уопште ум. Немојте се бојати. Ово је само припрема Уставног суда да Пленковић одбије Сабор, рекао је Милановић.
Истакао је да је за њега "имплицитно гласало много људи".
- Овде се не ради о мени, ово је само приказ паничног страха Пленковића. Ја не морам да будем мандатар. Очекивао сам и нешто више гласова. Већина је гласала за промене, то би морало да се поштује. Ко ће бити мандатар, одлучује само саборска већина. Ово неће проћи, навео је хрватски председник.
Уставни суд Хрватске раније данас одлучио је да Милановић, као председник земље и "због својих изјава и понашања", не може да буде мандатар за састав будуће владе.
Председник Уставног суда Мирослав Шепаровић рекао је да је Милановић, за разлику од Социјалдемократске партије Хрватске (СДП), кршио упозорење Уставног суда од 18. марта и понављао да је у кампањи као будући председник владе.
Милановић се таквим изјавама и поступањем ставио у положај учесника у парламентарним изборима, што он по свом уставном положају док је председник Хрватске не може да буде, закључио је Уставни суд.
Милановић, како се истиче, не може да буде мандатар, ни премијер чак и ако поднесе оставку на место председника.
За одлуку гласало је девет судија, троје је било против, а једна чланица Уставног суда била је одсутна.
БОНУС ВИДЕО: МОЋНО ДЕЈСТВО ОКЛОПНИХ ВОЗИЛА: Погледајте наоружање Војске Србије на Пештеру
Препоручујемо
СВМ САМОСТАЛНО У КАМПАЊИ ЗА ИЗБОРЕ У ВОЈВОЂАНСКИМ ОПШТИНАМА: Желимо што бољи резултат
18. 04. 2024. у 17:00
ОГЛАСИО СЕ МИЛАНОВИЋ: У току су разговори о формирању парламентарне већине
18. 04. 2024. у 16:13
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)