НА ПОЗИВ СРПСКОГ ЧЛАНА: Заказана хитна седница Председништва БиХ, једина тачка биће КиМ
НА ПОЗИВ српског члана Председништва Босне и Херцеговине Жељке Цвијановић сутра ће се одржати састанак Председништва БиХ, чија ће једина тачка дневног реда бити аплицирање Приштине за чланство у Савету Европе.
Фото: Новости
Како јавља Радио Сарајево, Цвијановић је данас упутила захтев за одржавање ванредне седнице са само једном тачком дневног реда, а то је став Председништва Босне и Херцеговине у вези са аплицирањем тзв. Косова за чланство у СЕ.
SRNA
Парламентарна скупштина СЕ дала је прошле седмице зелено светло за чланство Приштине у тој организацији.
Представници БиХ у Парламентарној скупштини нису имали јединствен став и гласали су различито.
БОНУС ВИДЕО
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)