ПАО ДОГОВОР: Познато ко ће формирати хрватску владу

Дејана Калинић
Дејана Калинић

08. 05. 2024. у 14:45

НА састанку преговарачких тимова Хрватске демократске заједнице и Домовинског покрета постигнута је сагласност у вези с формирањем нове парламентарне већине, као и у вези са структуром будуће владе, потврдио је портпарол владе Марко Милић.

ПАО ДОГОВОР: Познато ко ће формирати хрватску владу

FOTO TANJUG/ FOTO HINA/ Denis CERIĆ

Расподелили и министарства

- Предлог постигнутог договора, уз расподелу ресора будуће владе, изнеће се на страначким телима током данашњег дана и потом ћемо о свим детаљима обавестити јавност.

Након потврде на страначким телима приступиће се прикупљању потписа како би мандат за састављање будуће владе ХДЗ-а, Домовинског покрета и партнера добио председник ХДЗ-а Андреј Пленковић - рекао је.

ДП и ХДЗ су нову рунду преговора започели јуче, када су, истакнули су с обе стране, усагласили 70-80 посто ствари. Данас су разговарали о структури будуће Владе и финализирали обрисе нове парламентарне већине.

У њој, договорили су на јучерашњем састанку с председником ХДЗ-а и техничким премијером Андрејем Пленковићем, неће бити три посланика СДСС-а. Они му потпис као мандатару за састављање треће Владе неће дати након што је ДП дао услов да нити у једној причи око формирања власти нити већине не могу учествовати.

(Индекс)

БОНУС ВИДЕО: Хрват из Бундестага: Страшно смо притиснули Вучића!

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МОЛДАВИЈА ДОНЕЛА ОДЛУКУ ВЕЗАНУ ЗА СРБИЈУ: Ограничили увоз ове намирнице из наше земље

МОЛДАВИЈА ДОНЕЛА ОДЛУКУ ВЕЗАНУ ЗА СРБИЈУ: Ограничили увоз ове намирнице из наше земље

ВЛАДА Молдавије донела је одлуку о привременом ограничењу увоза шећера из Србије, уз образложење да на тај начин жели да заштити домаћу производњу и стабилизује тржиште.

10. 10. 2025. у 13:22

РУСИ ОТКРИЛИ ЧИМЕ СУ СИНОЋ ГАЂАЛИ УКРАЈИНУ: Одговор на терористичке ударе по цивилним објектима

РУСИ ОТКРИЛИ ЧИМЕ СУ СИНОЋ ГАЂАЛИ УКРАЈИНУ: "Одговор на терористичке ударе по цивилним објектима"

РУСКЕ оружане снаге током ноћи извеле су масовни напад на енергетске објекте који напајају војно-индустријски комплекс Украјине, саопштило је Министарство одбране Русије.

10. 10. 2025. у 14:48

Коментари (0)

КЕМИШ ИЛИ ТАШКЕ? Жестока свађа Зорице и Вики, умешале и мужеве - Не можеш да поредиш свог супруга са мојим!