СНАЖНА ОЛУЈА ЗАХВАТИЛА КОМШИЛУК: Небо се отоворило, киша и лед направили хаос на улицама (ВИДЕО)
ДРЖАВНИ хидрометеоролошки завод (ДХМЗ) издао је жуто упозорење за грмљавину, што значи да је ово време потенцијално опасно.
Фото: Принтскрин/Фејсбук/Ivan du Sax
- Местимично изражени пљускови са грмљавином. Могућ град и пролазно појачан ветар. Могуће бујичне и урбане поплаве - наводи се у упозорењу ДХМЗ-а.
ДХМЗ је због данашњих временских прилика за седам регија издао жуто упозорење. Метеоаларм жуте боје на снази је за осјечку, загребачку, карловачку, госпићку и книнску регију због местимично изражених пљускова с грмљавином. Могућ је град и пролазно појачан ветар, као и бујичне и урбане поплаве.
- Будите на опрезу због могућих јачих грмљавинских невремена. Посебно припазите у изложеним подручјима као што су планине, шуме и ливаде, односно отворени терени. Могући су прекиди у активностима на отвореном, стоји у упозорењу ДХМЗ-а.
У загребачком насељу Сигечица већ пада лед.
Невреме је погодило и Забок.
И на страници Раин аларм се виде олујни облаци који су се већ надвили над северним и средишњим делом земље.
Портал Неверин јавља да је у унутрашњости све више пљускова и грмљавине, што се види и на њиховим радарским снимцима.
Жути метеоаларм је на снази и за подручје Кварнера и Кварнерића те за Велебитски канал због местимичне појачане буре.
У среду ће у првом делу дана бити променљива наоблачење, локално и киша. Затим сунчаније, но уз јачи развој облака пљускови с грмљавином најизгледнији су у Горској Хрватској и у унутрашњости Далмације.
Ветар слаб, на истоку умерен северозападни. На Јадрану југозападни и западни, до средине дана на северном делу бура, подно Велебита понегде и јака. Најнижа јутарња температура ваздуха између 10 и 15, на Јадрану од 15 до 19 °C. Највиша дневна између 20 и 25 °C.
(Јутарњи лист)
БОНУС ВИДЕО: НЕВРЕМЕ ПОГОДИЛО ЗРЕЊАНИН: Пљусак у граду на Бегеју, возила миле улицама пуним воде
Препоручујемо
ПОЛИЦАЈЦИ НИСУ МОГЛИ ДА ВЕРУЈУ ШТА ВИДЕ: Мислили да им се мерач алкохола покварио
28. 05. 2024. у 11:33
НАЈЕЗДА ЗМИЈА НА ОСТРВУ У ЈАДРАНУ: Чудно се понашају - грађани у паници
28. 05. 2024. у 11:11
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
КАКО ЈЕ ЧКАЉА ДОБИО СТАН: Живео са породицом у гарсоњери, а онда је уследила изненадна посета у новогодишњој ноћи
ЛЕГЕНДАРНИ глумац и један од омиљених комичара бивше Југе, Миодраг Петровић Чкаља забављао је генерације гледалаца. "Паја и Јаре", "Камионџије", "Сервисна станица", "Љубав на сеоски начин", Врућ ветар", "Пут око света" су само нека од остварења у којима је играо и изазивао код људи једну од лепших емоција - смех.
01. 01. 2026. у 12:31
Коментари (0)